להאמין. להעז. להגשים – יפה גולן

להאמין. להעז. להגשים - יפה גולן

להאמין. להעז. להגשים – יפה גולן

להאמין, להעז ולהגשים. אלו החומרים שמהם עשוי סיפור חייה של יפה גולן. הילדה שנולדה בלבנון, גדלה בשכונת מצוקה והיתה למנהלת סניף בנק ולאשת עסקים מצליחה.

גולן הביאה לחשיפת מעילה באחד מסניפי הבנק שבו עבדה, ולכן נאלצה לפרוש. בהמשך חשפה אי סדרים בעמותות שהציגו עצמן כמסייעות לכאורה לניצולי שואה ונאבקה להוצאת האמת לאור, גם כאשר הדבר עלה לה במחיר הכפשות אישיות, רדיפות והתרוששות כלכלית. היא הקימה עסק משגשג ויצרה תקדימים לטובת ניצולי השואה, בסוגיות הנוגעות לחוק פנסיה סוציאלית מהביטוח הלאומי הגרמני לעובדי הגטו.

הסיפור הסוער, לעתים בלתי יאומן, ממחיש את יכולתה של אישה אחת לעמוד באתגרים ולהתגבר על מצוקות, גם כנגד כל הסיכויים. עם חוכמת חיים, חושים עסקיים, אינטואיציה וראיית הנולד, מתארת גולן מאבקים משפטיים לחיים ולמוות, קבר שזז ממקומו, תהליכי חקיקה בפרלמנט הגרמני, מספר גורלי של חשבון בנק, פיתוח של פטנטים מקוריים וקשר יחיד במינו עם אם מחזקת ומעצימה.

ממרחק הזמן משקיפה גולן, ילידת 1942, על עולם העסקים ועל חיי המשפחה, על רגעים קטנים וגדולים ועל מעגלים הנסגרים בזרם החיים. "להאמין, להעז, להגשים" הוא ספר חובה לכל מי שמבקש לחוש את כוחן של אמונה, תעוזה ואהבה.

 קוראות וקוראים יקרים,

 נסיון חיי לימד אותי שהכל אפשרי. את הספר הזה כתבתי כדי לספר על המאבקים שעברתי ולתאר כיצד הגעתי אל הלקח החשוב הזה. ההתנסויות שעברתי היו קשות ומורכבות. ניצבתי מול אתגרים שהעמידו למבחן אמונות ודעות, ערערו את הקרקע מבחינה כלכלית ואישית וגרמו לי לשלם מחיר יקר. אבל הרווח העיקרי מכל המאבקים הוא שגיליתי את הכוחות הטמונים בי, ואת כוחם של האמונה ושל כוח הרצון.

 אני מאמינה שכל אישה ואיש עוברים בחייהם מסע ייחודי. אצלי היה זה מסע אישי ששולב במאבק ציבורי, משפטי וכלכלי. כל מי ששומע את הסיפור שלי מתוודע להיסטוריה המודרנית של מדינת ישראל, לסיפור קליטה של מהגרים, לבניית חיים במדינה צעירה ולהתמודדות עם זכרון השואה. אך עם זאת וחשוב יותר, כל מי ששומע את הסיפור גם שואב ממנו כוחות נפש, מקבל השראה ולומד לקח לחיים. וזהו המסר העיקרי: הכול אפשרי. בעזרת אמונה וכוח רצון אפשר להתגבר על כל מכשול ואתגר.

 ביקורות קוראים

"פרק חשוב מספרך מהווה ללא ספק מסירותך המופתית לעובדי הגטו בעבר – חילופי המכתבים שלנו משתקפים שם אף הם בבירור. אני משתתפת בשמחתך על כך שהצלחת להשלים פרק זה בידיעה, כי בסופו של דבר עלה בידך לסייע לנוגעים בדבר בפעילותם ארוכה השנים"

האנלורה קראפט, ראשת ממשלת מדינת נורדריין וסטפליה, גרמניה

  -

"סיפורך המיוחד מוכיח שכאשר יש אמונה ותעוזה, ניתן להגשים כל חלום כנגד כל הסיכויים".

יאיר שמיר, שר החקלאות ופיתוח הכפר, ישראל

  -

"סיפורך האמיץ מהווה מקור השראה לכולנו".

גאיה פולת, יועצת לשרת התרבות והספורט, ישראל

  -

"ברגע שקיבלתי את ספרך, כמו במטה קסם נמשכתי לספר ולא עזבתי אותו עד שסיימתי לקוראו. נעמה לי הקריאה בספרך. הקסמת אותי באופייך, בחוסנך וביושרך".

משה ד. ישראל

  -

"נחישות ללא פשרות של אישה שיודעת שהיא צודקת ומעמידה את האמת בפני כולם כמראה מלוטשת. יש בספר המון השראה וכוח. ממליצה על קריאתו".

סיגי קדוש, http://nuritha.co.il/

  -

"סיפור מרתק על מאבקים, נפילות והצלחות נשגבות של אישה נמרצת וחסרת מעצורים, שמעולם לא הרימה ידיים לרגע. על אף שגדלה בתנאים-לא-תנאים עלה בידיה, בסופו של דבר, להעפיל לגבהים עסקיים".

ראובן לייב, http://www.news1.co.il/Archive/0024-D-95317-00.html

  -

"קראתי את ספרך בשקיקה אדירה. אשרינו שזכינו לך, פשוט מודל לחיקוי והערצה, לוחמת ללא חת לביעור השחיתות והגזל מהמסכנים והאומללים שלא שפר עליהם גורלם. את, יקירתי, לוחמת אמיתית".

ויקי ק., ישראל

  -

"ספר שנשים רבות ימצאו בו מקור להשראה ולגאווה. עצם העובדה שמדובר בסיפור אמיתי ובגיבורה ישראלית בשר ודם, אשר את ההיסטוריה שהיא חוללה אנחנו יכולים לחוות עוד בימינו אלה, הופך את הספר למצמרר באופן יוצא דופן".

כרמל פלג, http://www.petitim.com/2014/06/blog-post_14.html

 

 לרכישה דרך indibook  לרכישה דרך mendele
 לרכישה דרך e-vrit לרכישה דרך netbook
לרכישה דרך בוקסילה
לרכישה דרך גטבוקס