.

האיש שלא היה שם

אולגה זדורוב


"אני רגוע. השקר לא נמשך לנצח. מתישהו מישהו יעשה בדיקות דנ"א ויגלה את האמת. אולי יתפסו את הרוצח האמיתי. אני לא אסלח, אבל כל המדינה תדע את השמות והפרצופים של האנשים שתפרו לי תיק. אותי יזכרו כחף מפשע, ואותם יזכרו כרמאים."

רומן זדורוב,  2014.

 

רומן ואני היינו זוג צעיר בתחילת הדרך, היו לנו חיים רגילים ושאפנו להקים משפחה חמה ושמחה. הספקנו להגשים חלום גדול – בסוף אוקטובר 2006 נולד בננו הבכור, לאון. היינו מאושרים מהזכות העצומה להיות אבא ואימא. זו הייתה התקופה הכי יפה בחיינו.

חודש וחצי לאחר לידתו של לאון, רומן התבקש להגיע לתחנת המשטרה כדי למסור עדות. היה זה בעקבות רצח מזעזע שהתרחש כמה ימים קודם לכן בבית הספר שבו הוא הועסק בעבודת ריצוף, "נופי גולן". רומן שיתף פעולה עם חוקריו באופן מלא, וסיפר כל שהיה ידוע לו. לאחר החקירה הוא נבדק בפוליגרף ועוכב לתשאול נוסף. לאון הקטן ואני ישבנו בבית וחיכינו בסבלנות לשובו.

אבל רומן לא זכה לחזור הביתה. הוא נעצר בחשד לרצח הנערה תאיר ראדה ז"ל. באמצעות תחבולות, חצאי אמיתות ושקרים גלויים נרקמה נגדו עלילה מכפישה ומזעזעת. תמימותו של רומן, תשישותו, שטיפת המוח שעבר ופחדיו מאימת לובשי המדים הובילו אותו להודות במעשה שלא ביצע כדי לרצות את חוקריו.

אף שלא נמצאה שום ראיה הקושרת את בעלי לביצוע הפשע ולזירת הרצח עצמה – הוא הורשע ונשלח למאסר עולם.

לאחר שגיליתי שוב ושוב כיצד המערכת מנסה לכסות על מחדליה, כיצד אנשים חסרי מוסר דורכים על זכויותיהם הבסיסיות של אזרחים תמימים, כיצד אנשי החוק והמשפט שותקים בזמן שאדם חף מפשע, אב לילדים קטנים, יושב בכלא על לא עוול בכפו, בעוד הרוצח האמיתי מעולם לא נתפס – החלטתי לכתוב את הספר הזה.

שלוש עדות ראייה הצהירו בהודעתן ששוחחו עם רומן בזמנים שונים בצוהרי יום הרצח (בשעות 14:45, 17:00), וראו אותו מתנהל כרגיל, רגוע וללא שום טיפת דם או מאפיין מחשיד אחר. העדויות הללו לא זכו להתייחסות מיוחדת מצד שופטי בית המשפט המחוזי, כאילו היו גורמי הפרעה ולא כלי עזר עצום לחקר האמת. משקלן של שלוש עדות, כלומר שלושה זוגות עיניים של עדות ראייה, הוא די והותר כדי לבסס קביעה שתמנע מבית המשפט לחרוץ את דינו של אדם למאסר עולם. חשוב לי להבהיר את המובן מאליו: בכל מדינה מתוקנת בעולם – עדויות ראייה המעידות על אי-מעורבות וחוסר קיומן של ראיות פורנזיות עצמאיות היו שולחות כל חשוד הביתה עם מכתב התנצלות. אבל בישראל, נכון לרגע זה, עדויות אלו והממצאים הקיימים (ואלו החסרים) נותרו כרמז אילם לטיוח מתמשך שהוביל להרשעתו הבזויה של בעלי.

  

"אני לא יודע מי רצח אותה..."

"אני לא יודע איך בוצע הרצח..."

"אם תמצאו את הרוצח אני רק אשמח..."

"אתה רוצה שאספר לך, בלי לדעת, מה קרה שם..."

"אני לא רצחתי את הילדה וככה תרשום: לא רצחתי..."

"אין לי פחדים, יש לי רק פחד אחד, שאתם תכלאו אותי, והוא יסתובב חופשי..."

"אני בכלל לא הייתי מגיע לקומה השנייה, ואף פעם לא ראיתי את הילדה הזאת..."

 

רומן זדורוב, שעות ספורות(!) לפני שיצא לשחזר רצח שמעולם לא ביצע.

 


 

אולגה זדורוב – רעייתו של רומן זדרוב ואם ילדיו. מאז מעצרו של רומן היא נלחמת על חפותו ופועלת כדי להביא לידיעת הציבור את הדברים שאנשי מהמשטרה והפרקליטות מתאמצים להסתיר.

אתם עתידים להיחשף לפרטים דרמטיים מחדרי החקירות, לשיטותיהם המתוחכמות והמניפולטיביות של חוקרי משטרה רודפי פרסום וחסרי מצפון, לדברי מומחים בעלי שם עולמי ההופכים את ההרשעה על פיה, לממצאים ולעדויות שלא נחקרו ולסימנים נוספים המעידים על כך שברצח הנורא שזעזע מדינה שלמה הואשם האיש שלא היה שם.

רכישת ספר אחד מודפס - 92 ש״ח (כולל משלוח בדואר רשום)
רכישת שני ספרים מודפסים - 140 ש״ח (כולל משלוח בדואר רשום)
רכישת 10 עותקים מודפסים - 620 ש״ח (כולל משלוח בדואר רשום)

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.