למה הספר שלך חייב לצאת בפורמט דיגיטלי?

למה הספר שלך חייב לצאת בפורמט דיגיטלי?

המאמר הבא מיועד עבורכם, סופרים שכבר הוציאו לאור ספר במהדורה מודפסת וגם לכם, המתעתדים להוציא ספר ומבקשים להבין את היתרונות בהוצאת ספר בפורמט דיגיטלי, מיד נסביר ונדגים מדוע הספר שלכם חייב, אבל באמת חייב לצאת בפורמט דיגיטלי.
כן, אני שומעת את החששות שלכם, אני מכירה אותם, שמעתי אותם עשרות פעמים מסופרים ומחברים שבסופו של דבר הסכימו כי הדבר הטוב והנכון ביותר עבור ספרם – להוציאו בפורמט דיגיטלי.
אז הנה, הכול על השולחן, כלומר, על הדף…

מי קורא בכלל ספרים דיגיטליים?
כולם.
הנתונים מראים כי מגמת הקריאה בספרים דיגיטליים צוברת תאוצה. בארה”ב ובאירופה מדובר במהפכה של ממש אבל גם כאן, בארצנו הקטנטונת הנתונים מדברים בעד עצמם.
בסוף שנת 2012 עמד מספר קוראי הספרים הדיגיטליים על 4% ואילו בסקר שנערך במאי 2015 לכבוד שבוע הספר נמצא כי מספרם עלה ל-20%!!!
מגמה זו מתבטאת היטב גם בכמות הכותרים שיוצאים לאור בפורמט דיגיטלי. לפי נתונים שפורסמו באתר הספרייה הלאומית, בשנת 2014 יצאו לאור 417 כותרים לעומת 215 בשנת 2013.

האם הכותבים מתעניינים בהוצאת ספר דיגיטלי?
מאוד!
הוצאות הספרים הגדולות מוציאות בשנים האחרונות את כל הספרים החדשים בפורמט דיגיטלי וחלק מההוצאות משדרגות את הספרים שלהן, כולל אלו שאזלו מהחנויות לספרים דיגיטליים, מתוך ההבנה כי ספר דיגיטלי הוא ספר בעל חיי נצח, זמין ונוח לקריאה. הוצאת ספר בפורמט דיגיטלי מחברת אותך לעתיד, לקִדמה. נוסף לאלו, יתרון אדיר שלא קיים בספרים מודפסים. אם תרצו לתקן, להוסיף או לגרוע גם אחרי שהספר יצא לאור!

הרווח לכותב ממכירות של הספר הדיגיטלי הוא אפסי…
איך נאמר בסרט האלמותי “מציצים”? “הפוך גוטה, הפוך”. ראשית, הפקת ספר דיגיטלי זולה משמעותית מהפקתו בדפוס. שנית, העמלות שגובות חברות ההפצה וחנויות הספרים מותירות את המחבר עם תמלוגים זעירים.
בספר דיגיטלי לעומת זאת,  אחוזי העמלות הם נמוכים משמעותית והסופר מתוגמל ונהנה מהרווחים.

זה לא נוח לקרוא ממסך.
אחד היתרונות המשמעותיים לקורא במעבר לקריאה בספרים דיגיטליים הוא הנוחות.
ניתן להגדיל ולהקטין את גודל האותיות, לכוון את בהירות המסך, לסמן משפטים נבחרים בספר ועוד.
ספר דיגיטלי אי אפשר לשכוח, הוא הולך אתך לכל מקום. גם כשאתה יוצא לעבודה, לחופשה ובנסיעות.
הרבה מהאנשים שעברו לקרוא ספרים דיגיטליים נשבעים שאינם מבינים כיצד אפשר לקרוא, באופן כה לא נוח, בספר מודפס…

ספר דיגיטלי? זה לא יתפוס, אנשים אוהבים לדפדף ולרחרח ספרים.
נכון, הספרים המודפסים לא הולכים להיעלם, לפחות לא בעתיד הקרוב, אבל חשבו רגע על ילדי שנות ה-90 ואילך. דורות שנולדים לתוך מציאות דיגיטלית. דור שרגיל לצרוך את כל המידע והמדיה ממסכים, דור שמכיר ומאמץ בחום יתרונות טכנולוגיים. הוצאת הספר בפורמט דיגיטלי תחשוף את היצירה שלכם לקהל רחב, לקוראים מעבר לים, ויישאר כנכס צאן ברזל לדורות הבאים.

yosef-writer

מה בעצם היתרונות של ספר דיגיטלי לעומת הספר המודפס?
הנה סיכום קצר של יתרונותיו העיקריים של הספר המודפס:
1) זמין ונגיש – לכולם תמיד! אין צורך לכתת רגליים בין חנויות, הספר לעולם לא יתבלה ויאבד.
2) חיי נצח! מדף הספרים בחנות הספרים המסורתית הוא מוגבל, לא ניתן להציג את כל הספרים. מדף הספרים הדיגיטליים לעומת זאת אינו מוגבל והספר שלך יישאר שם – לתמיד!
3) הרחבת מעגל הקוראים. ספרים דיגיטליים זמינים ומזמינים קוראים בכל הגילאים ומכל מקום בעולם!
4) נוחות ופשטות! הקריאה בספר דיגיטלי היא נוחה ונעימה. רכישת הספר כרוכה בכמה הקלקות והספר נשאר אצל הקורא וזמין לקריאה בכל עת ומכל מקום.
5) עלויות הפקה והפצה נמוכות יחסית ותגמול גבוה ליוצרים לעומת המקובל בספרים מודפסים.
6) הפקת ספר דיגיטלי מסייעת לשמירה על איכות הסביבה. פחות ספרים מודפסים – פחות עצים נכרתים.

טוב, תכל’ס, כמה זה עולה לי?
עלות הפקת ספר דיגיטלי היא שווה לכל כיס ומשתלמת במיוחד. אם הוצאת ספר והזכויות עליו הן שלך, פנה אלינו לקבלת הצעת מחיר להפקת הספר והפצתו בחנויות הספרים.

צרו עמנו קשר

שם *

כתובת מייל *

נושא הפנייה

תוכן הפנייה

WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים