בני הנוער אוהבים לקרוא

בני הנוער אוהבים לקרוא

בני הנוער של היום שייכים לדור שנולד למציאות ממוחשבת.
נסו להראות לנערים קלטת (קסטה) טלפון חוגה או אפילו דיסקט, אתם צפויים לקבל תשובות משעשעות במיוחד לגבי מה יכולים להיות התפקודים של החפצים המשונים הללו…
נהוג לקטר על הדור הזה, שאינו יודע לנווט את דרכו (יש גוגל מפות, וויז) שלא יודע ללמוד, (הכול נמצא בויקיפדיה) שלא יוצר קשרים אמתיים (כל ההתרחשות החברתית עברה לזירת הרשתות החברתיות) ושלא מצליח להרים את הראש מהטלפון הנייד…
“איזה מין ילדים אלו?” מפטירים המבוגרים בזעם כבוש, “מתי לאחרונה הם פתחו ספר?”
האומנם? האם התלונות מוצדקות?
בואו נניח לרגע את ההיסטריה, הדור פשוט מסתגל ומתנהל בהתאם למציאות לתוכה הוא גדל. בכל דור בני הנוער היו הראשונים לזהות את המגמות החדשות ולהסתגל אליהם. זוכרים את הסלוגן משנות התשעים: “העולם שייך לצעירים.” ההיסטוריה מוכיחה זאת.
אז לצד הקיטורים, אפשר להביט על הדברים החיובים, הנוער של היום קוראים וכותבים, המון.
כל המידע נמצא היום ברשת, הנוער הוא צרכן תכנים צמא מאין כמותו. הנוער שלנו הוא נוער חושב, אינטליגנט וחשוף להרבה מידע, הוא פשוט צורך אותו באמצעים חדשים, טכנולוגיים ומתקדמים.

נכון שהם לא בדיוק יודעים מה עושים עם אסימון, איך מקליטים וידיאו על קלטת ואיך הסתדרנו בלי טלפון נייד, אבל אי אפשר לומר שהדור בור. להפך!
בשל המגמה העולמית למעבר לקריאה בספרים אלקטרוניים, והיתרונות האקולוגיים בצריכת ספרים דיגיטליים, יותר ויותר בתי ספר ממירים את ספרי הלימוד המודפסים בספרים אלקטרוניים לשמחתם של הילדים שנהנים מהפטור מסחיבת ילקוט מלא בספרים כבדים לטובת טאבלט קל ונוח.
המגמה הזו הולכת וצוברת תאוצה במדינות רבות וגם בישראל שבה נחקק חוק הקובע כי כל ספר לימוד חדש חייב לצאת בפורמט דיגיטלי בנוסף לזה המודפס.

 של לימוד בצורה כזו הן רבות, מלבד הנוחות לתלמיד ולמורה, ניתן ללמוד מתוך מקורות רבים רבים בנגיעה קלה במסך, הספר לעולם לא יקרע, וכמובן החיסכון הכספי המשמעותי עבור ההורים.
יחד עם אלו, קריאה מתוך מכשיר אלקטרוני נתפסת כעדכנית ואופנתית, בשל כל אלו,  בני הנוער מיהרו לאמץ את מגמת הקריאה בספרים דיגיטליים.
תוכלו לראות אותם בכל מקום, בבית, בפארקים, ברכבת ובאוטובוס, שקועים בקריאה.

אם כך,  ספר דיגיטלי הוא המתנה המושלמת עבור בני הנוער. למרבה השמחה, ספרים רבים ביניהם קלסיקות אהובות עברו תהליך דיגיטציה וניתן בהחלט לרכוש אותם בפורמט דיגיטלי.
בנוסף לכך, כיום, רוב הספרים היוצאים לאור יוצאים במהדורה דיגיטלית בנוסף למהדורה המודפסת, ולעתים ניתן למצוא אותם רק בפורמט דיגיטלי.

את הספרים הדיגיטליים אפשר לקרוא במכשירי הטלפון החכם, בקורא ספרים או בטאבלט.
(להסבר על קריאת ספרים במכשירי אנדרואיד, אפל, ובמחשב PC)
וברוב החנויות תוכלו לרכוש את ספר ולהעניק אותו במתנה.
הנוער של ימינו אוהב לקרוא. הם פשוט קוראים דיגיטלי.

צרו עמנו קשר

שם *

כתובת מייל *

נושא הפנייה

תוכן הפנייה

WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים