ניהול זמן לסופר – כללי הזהב

ניהול זמן לסופר - כללי הזהב

ניהול זמן לסופר – כללי הזהב

כתיבת ספר הינה עבודה לכל דבר. גם אם אתם עוסקים בדברים אחרים לפרנסתכם, יש צורך להתייחס לכתיבה, לכל סוג של כתיבה כמקצוע לכל דבר ועניין. אם שפר עליכם מזלכם ואתם יכולים לעסוק אך ורק בכתיבה, אנו מברכים אתכם על כך!
סופרים רבים, גם אלו שכבר הוציאו ספר אחד או יותר, מספרים על קשיים אמיתיים בניהול זמן. כדי להקל על הסופרים הותיקים ולחסוך עוגמת נפש מהסופרים שבדרך, נעזרנו בסופרים ותיקים ומנוסים ובדקנו האם יש שיטות לניהול זמן? מסתבר שכן!
אם אתם עדין לא יכולים לאפשר לעצמכם להקדיש את רוב שעות היום לכתיבה או שאתם עוסקים בכתיבה כתחביב לשעות הפנאי ודאי תרצו לדעת מה הם שלושת כללי הזהב לניהול זמן אפקטיבי ומוצלח, ליקטנו עבורכם את הרעיונות הטובים והיעילים ביותר לניהול זמן של סופר. אימוץ כללים אלו או חלק מהם יהווה את הנתיב הנכון לקראת הוצאת הספר שלכם.

 1.   מסע של אלף מילים מתחיל…

הפיכת רעיונות ומחשבות לספר, היא מלאכה סבוכה. מלבד הצדדים הטכניים בהם תוכלו להסתייע באמצעות אנשי מקצוע, עליכם מוטלת העבודה המרכזית והחשובה ביותר. הכתיבה. התחילו ברישום כל רעיון שעולה בראשכם לגבי הספר, העלילה, אפיון הדמויות,  הסיטואציות בהם נתקלות הדמויות שלכם במהלך הספר, גם אם הסוף של הספר ידוע לכם אבל התהליך עדין בבנייה, אל תהססו לרשום. רשימת הרעיונות היא טיוטה מקדימה ותסייע לכם רבות במהלך הכתיבה. רשמו הכל וכאשר תתחילו לכתוב, קראו שוב ושוב את הרשימה שלכם, הרשימה היא כמעיין היצירתיות ואבן החכמים הפרטית שלכם, משם תוכלו לשאוב רעיונות לקידום הספר והעלילה.

2.   לכל זמן ולכל עט

כתיבה דורשת זמן, ריכוז ותנאים מעולים. קבעו לעצמכם “חלון זמן” של לפחות שעתיים ביום. זמן זה יוקדש לכתיבה. ארגנו לעצמכם סביבת עבודה נוחה, כבו את הטלפון, האינטרנט ושאר מסיחי דעת, שבו ליד שולחן שאינו עמוס בפריטים העשויים לגרות ולמשוך את תשומת לבכם וכתבו. חלון זמן יכול להיות בכל חלק מהיממה, אם הבית שקט דווקא בשעות הערב המאוחרות, החליטו שזה זמן הכתיבה שלכם. אם תוכלו להשיג שקט וריכוז רק בשעות הבוקר המוקדמות, כוונו את השעון המעורר וקומו לכתוב. מומלץ לעשות כמה תרגילי מתיחה ונשימות כדי להגביר את זרימת הדם ולהצליח להיכנס למצב כתיבה יצירתי ופורה.

3.   הדבר החשוב ביותר באמנות הוא המסגרת – פראנק זאפה

רוב בני האדם מעדיפים ומסוגלים לעבוד בתוך מסגרת מחייבת. אומנם, בכתיבת הספר שלכם, אתם “הבוס” של עצמכם, יחד עם זאת, במקרים רבים, רצוי להציב לעצמכם מסגרת מחייבת לכתיבה. הכינו טבלת לוח זמנים לכתיבה. ציינו מתי אתם מצפים לסיים את הטיוטה הראשונה, מתי תושלם מלאכת העריכה מצידכם לקראת שליחת הספר לעריכה אצל עורך מקצועי ומתי אתם מצפים שהספר יופץ בחניות המקוונות. השתדלו לקבוע יעדים הגיוניים בהתחשב במחויבויות הנוספות שלכם, אורכו המשוער של הספר, תהליך שיווק הספר הדיגיטלי והתזמון הנכון מבחינתכם להוצאת הספר לאור. את הטבלה שהכנתם, הדפיסו ותלו מעל פינת העבודה. טבלה זו תהווה תזכורת ותסייע לכם להיות מחויבים לכתיבה.

אנו מקווים כי תשכילו לנהל את זמן הסופר שלכם בצורה מוצלחת ואפקטיבית, אתם מוזמנים לשתף בטיפים ורעיונות משלכם, לשאול ולהתייעץ עם סופרים נוספים בעמוד הפייסבוק  שלנו.
בהצלחה!

צרו עמנו קשר

שם *

כתובת מייל *

נושא הפנייה

תוכן הפנייה

WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים