ספרות עצמאית – מהפכה של ממש!

ספרות עצמאית - מהפכה של ממש!

באמצע המאה ה-15 התחוללה בעולם מהפכה של ממש – מהפכת הדפוס. מי שבישר על המהפכה היה הממציא יוהאן גוטנברג שהמציא מכונת דפוס שמסוגלת להדפיס עותקים רבים של ספרים. מהפכה זו סימנה למעשה את סיומה של תקופת הבערות ופתחה פתח לכל מי שחפץ בכל ללמוד ולהעמיק את ידיעותיו בכל תחום בעצם.

Frankfurt_Gutenberg-Denkmal_Statuen_1

אנדרטת גוטנברג בפרנקפורט
לצדו ניצבים: יוהאן פוסט ופטר שפר
התמונה באדיבות ויקיפדיה

במשך מאות השנים שחלפו מאז המצאת מכונת הדפוס, החלה והשתכללה אמנות הפצת הספרים להמונים, אך אנשים רבים שרצו להוציא ספר בעצמם נתקלו בקשיים. נמנה אחדים מהם:

  • לקטורה קשוחה: בהוצאות לאור רבות קיימים קריטריונים לא פשוטים לקבלת ספר. למעשה, סופרים חדשים או פחות מוכרים יתקשו מאוד לקבל תשובה חיובית להוצאה לאור של ספרם. חלק מההוצאות לאור לא מצליחות כל כך להתמודד עם השינויים הרבים שמתחוללים בתחום הספרים בארץ ובעולם ולכן אינן ממהרות להוציא ספרים. אך גם בעבר לא היה פשוט לצלוח את ועדות הלקטורה השונות.
  • הפצה: לרוב חנויות הספרים יש הסכמי הפצה עם מפיצים וכמעט שלא קיימת אפשרות למחברים להפיץ את ספריהם באופן עצמאי. כדי לחבור לחברת הפצה יש צורך בתשלום רב שמבטל למעשה את ההכנסות העתידיות ממכירת הספרים.
  • עלויות: הוצאות ספרים רבות גובות תשלומי עתק עבור הוצאה לאור של ספרים.
  • תגמולים פעוטים: בניכוי כל ההוצאות (תשלומים להוצאה לאור, למפיצים ולחנויות) התגמול לסופר עבור מכירת הספרים – זניח ושולי.

אם כך, כותבים רבים המשיכו “לכתוב למגירה” ולא הצליחו להביא עצמם לכדי הוצאת הספר שחלמו עליו. גם אנשים שהצליחו, בסופו של דבר, להוציא לאור את הספר שעליו עמלו רבות, גילו לאכזבתם שהם אינם מתוגמלים כראוי, שנגבו מהם כספים שלא בצדק, שחלק מההבטחות שהבטיחו להם ההוצאות לאור לא מומשו וחלקם אף מעידים כי לו ידעו שכך יתגלגלו הדברים, היו חושבים פעם שנייה אם בכלל משתלם להם, מבחינה כלכלית ומבחינה נפשית, להיכנס להרפתקה הזו.

 

אבל היום אנו חיים בעידן אחר, עידן הספרות העצמאית.
התנאים בשלו והספרות העצמאית פורחת ומשגשגת – בארץ ובעולם.
מהי בעצם ספרות עצמאית?
ספרות עצמאית היא מגמה בתוך עולם הספרים, מגמה שהולכת וצוברת תאוצה. מחברים הבוחרים להוציא את הספר בהוצאה עצמאית זוכים להגשים את חלומם להוציא לאור את פרי עטם, להיות בשליטה מלאה על כל שלב ושלב בתהליך ההוצאה, השיווק והמכירה, ליהנות מתגמולים הוגנים ומקשר ישיר עם הקוראים.
אבל, רגע? איך ניגשים לזה? ממה מתחילים? עם מי צריך לדבר?
טוב ששאלתם!
אנחנו, באיפאבליש, עוסקים בהוצאה לאור של ספרים וחלומות…
איפאבליש היא הוצאה לאור, אבל קצת אחרת. הוצאה לאור של ספרות עצמאית. אנו מוציאים לאור: ספרים דיגיטליים, ספרים מודפסים, חוברות הדרכה – כולל הפצה רחבה ביותר!
אנו מספקים שירות כולל (או חלקי, תלוי מה אתם בוחרים) למחברים מכל סוגי הספרות: פרוזה, שירה, ספרות מקצועית וספרי הדרכה – ספר דיגיטלי או ספר מודפס, וכמובן, גם וגם 🙂
רוצים ליהנות מהיתרונות הנפלאים של הוצאה לאור עצמאית? פנו אלינו ונשמח לעזור.
בהצלחה!

איפאבליש – הוצאה לאור של ספרות עצמאית.

איפאבליש מובילה את מהפכת הספרות העצמאית ומציעה:

 1. אפשרות להפקה דיגיטלית בלבד של הספרים – אינכם צריכים להתחייב לספרים מודפסים, תוכלו להוציא לאור את ספרכם כספר דיגיטלי בלבד וליהנות מכל היתרונות. אם תרצו, תוכלו בשלב מתקדם יותר להוציא לאור את הספר גם במהדורה מודפסת.

 2. הספר שלכם – הזכויות שלכם! בניגוד להוצאות ספרים רבות, הזכויות לספר נשארות אצלכם.

 3. הספר שלכם – השליטה בידיכם! לעולם לא נחליט עבורכם עם אלו בעלי מקצוע תעבדו, לא נקבע לכם מה תהיה כריכת הספר ובאלו ערוצי שיווק לבחור. אנו כמובן נציע, נייעץ ונמליץ – אבל ההחלטה הסופית תהיה תמיד שלכם.

צרו עמנו קשר

שם *

כתובת מייל *

נושא הפנייה

תוכן הפנייה

WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים