ספר דיגיטלי: עתיד שהוא הווה

ספר דיגיטלי: עתיד שהוא הווה

ספר דיגיטלי: עתיד שהוא הווה

האם העולם מתקדם לכיוון ספרים דיגיטליים?

האם לא ירחק היום וספרים מודפסים יהפכו לנחלת העבר כמו תקליטי ויניל?

אמנם, לא ניתן לחזות את העתיד, אך בבואנו לבדוק שאלה זו, נוכל להסתמך על מגמות וניסיון העבר.

מגמת המעבר לקריאה בספרים דיגיטליים, מאז שזו חדרה לחיינו, היא בעליה מתמדת.

לשם ההשוואה, בשנת 2013 יצאו לאור בישראל 215 ספרים אלקטרוניים ובשנת 2014 417 ספרים!

ניסיון העבר מלמד כי קהל הצרכנים צמא לחידושים ומעדיף נוחות ומחיר הוגן על פני נוסטלגיה. כך למשל התבצע המעבר מתקליטים לקלטות ודיסקים ומשם למוזיקה הנרכשת און-ליין.

הסיבות למעבר לקריאה בספר דיגיטלי הן רבות, מגוונות ומשקפות לחלוטין את רוח התקופה שהיא, חיסכון בכסף, בזמן ובמקום. לכן, ניתן בהחלט לקבוע כי מגמה זו תימשך ותהפוך עד מהרה לנחלת הכלל.

אם אינכם יודעים עדין מה הסיבות העיקריות שגורמות לאנשים לעבור לקריאה בספר דיגיטלי, לפניכם חמש הסיבות העיקריות:

  1. כי זה קלאם בעבר נאלצתם לכתת רגלים בין חנויות הספרים, לשמוע את התשובה המרגיזה “הספר לא במלאי.” ולהמתין עד שיגיע, ואז כמובן, לשוב לחנות ולרכוש את הספר המבוקש, כל זה ייחסך מכם. לספרים הדיגיטליים חיי מדף נצחיים. הם תמיד זמינים, בכל זמן ובכל מקום.
  2. כי זה נוחכמה פעמים יצא לכם לוותר על ספר או שניים שרציתם לקחת לחופשה בגלל משקל עודף? לא עוד. במכשיר שבידכם (טאבלט, טלפון חכם, מחשב נייד או קורא ספרים) תוכלו לאחסן מאות ואלפי ספרים ולעיין בהם בכל עת שתרצו. הגב שלכם יודה לכם.
  3. כי זה זוללרוב, הספרים הדיגיטליים יעלו פחות מספרים מודפסים, הסיבות לכך, עלויות הפקה נמוכות ופחות מתווכים. בנוסף, עלויות ההפצה הכוללות שינוע ואחסון, לא קיימות כלל בספרים דיגיטליים.
  4. כי זה מצוין לסביבההמעבר לקריאה בספרים דיגיטליים תורם לאיכות הסביבה, פחות עצים נכרתים, פחות משאיות משנעות ספרים מבית הדפוס לחנויות, פחות שקיות ניילון וחומרי אריזה בהם נארזים הספרים. שוחרי איכות הסביבה ללא ספק, מברכים על המעבר לקריאה בספר דיגיטלי.
  5. כי זה הוגןהחיסכון בהוצאות הגדולות, תורם לכך שהמחברים והסופרים יקבלו תמלוגים גבוהים יותר עבור כל ספר שנמכר. כשרוכשים ספר דיגיטלי, מאפשרים למחבר לקבל תמורה גבוהה יותר.
  6. כי זו מגמה עולמית
    המעבר לקריאה בספרים דיגיטליים חוצה יבשות ותרבויות. בארה”ב מגמה זו הולכת והופכת לדומיננטית ביותר, ברוסיה כל ספרי הלימוד בבית הספר הפכו לספרים דיגיטליים וגם בישראל חל מעבר של ספרי הלימוד בבתי הספר לספרים אלקטרוניים.

אם כן, היתרונות עבור הקורא ברורים ומובנים, אך האם גם לסופרים ולמחברים משתלם להוציא ספר דיגיטלי?

כמובן!

מוזמנים לקרוא את המאמר המקיף: למה לי להוציא ספר אלקטרוני

צרו עמנו קשר

שם *

כתובת מייל *

נושא הפנייה

תוכן הפנייה

WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים