הבשורה החמישית של ישו – איציק גלעד

הבשורה החמישית של ישו – איציק גלעד


הבשורה החמישית של ישו – איציק גלעד

Project Description

הבשורה החמישית של ישו הוא סיפורו של ארתור אודיו ווייטינג, פרופסור לארכיאולוגיה, איש-עסקים מצליח ונוצרי אוונגליסטי באמונתו, המקדיש את שארית חייו למציאתה של מגילה שישו כתב במו ידיו והטמינה במערות מדבר יהודה. את מסע החיפושים חובק העולם, הוא מממן מהמיליארדים שצבר מניהול קרנות גידור שבבעלותו.

“לפני שאני נפרד מהעולם הזה, אני חייב לדעת עד כמה מחברי ספרי הבשורות, היו נאמנים לדבריו של ישו, מה כתב ישו על הקריעה (Rapture), על בית-המקדש השלישי, על האנטי-כרייסט, ושבע שנות הסבל הצפויות לאנושות (The Great Tribulation).

“משתוקק אני לדעת מה כותב ישו על מלחמת גוג ומגוג, האם באמת צפויה להתרחש המלחמה הנוראית הזו בה יושמדו שני-שלישים של העם היהודי, שלאחריה הוא ישוב אלינו ותתחיל מלכות אלף השנים שלו”.

על סף העשור התשיעי לחייו, לאחר שנואש מחיפושיו, חל מפנה דרמטי: אישה צעירה ממוצא בדואי, שמעולם קודם לכן, נפגשת איתו בניו-יורק ומציגה בפניו מסמך נדיר – מגילה שכתב ישו לאהובתו, מריה מגדלנה.

במגילה זו מודה ישו כי הוא חושש שתלמידיו יפרשו באופן מוטעה את פתגמיו ולכן החליט לכתוב את משנתו בשפה שווה לכל נפש:

“וכי לא יבינו דבריי, פתגמיי ומשליי, וכי יאמרו לך, מריה אהובתי, אנחנו לא מאמינים שהגואל אמר לך דברים שכאלה. רעיונות משונים. העליתי דבריי על הכתב … במערת פנתרא הטמנתי דברי אלוהים חיים”.

 

במילים אלה נפתחת מגילת מריה מגדלנה, כעת, כל שנותר לאוונגליסט המיליארדר,לאתר את מערת פנתרא בה טמונה המגילה; “הבשורה החמישית של ישו”.

מכאן מתחיל מסע הרפתקאות הנע בין ירדן ( ואדי ראם) ירושלים המזרחית ( מלון קולוני ), בית לחם, ים המלח, מדבר יהודה (מנזר מר סבא, מערות קומראן ), בו לוקחים חלק רפאלו, הרפתקן ישראלי ואישתו האיטלקיה, האישה ממוצא בדואי, גשש בדואי, נזירים חורשי מזימות, מבריחי סמים ומצורעים. כולם כאחד משתוקקים לשים יד על מגילת ישו.

האם תימצא המגילה אותה כתב ישו בכתב ידו, בשפה פשוטה המובנת לכל אנוש. האם הבשורה החמישית תערער את אמינותן של ארבע הבשורות – אלו של מתי, מרקוס, לוקאס ויוחנן – ותחולל רעידת אדמה בעולם הנוצרי?

יצחק גלעד הוא סופר שהעלה את ההשערה וטוען בתוקף זה שנים רבות (משנת 1995) שישו כתב מגילה בכתב ידו, מגילה אשר חשיפתה תאיר באור חדש את הנצרות.

לרכישה בבוקסילה לרכישה באינדיבוק
לרכישה במנדליי מוכר ספרים לרכישה בעברית
רכישה רק ספרים

WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים