התורה, אולי לא מה שחשבת – ד”ר נתן ברוך

התורה, אולי לא מה שחשבת – ד”ר נתן ברוך


התורה, אולי לא מה שחשבת – ד”ר נתן ברוך

Project Description

אין יצירה ספרותית שנחקרה או שנכתב אודותיה יותר מאשר התנ”ך ובתוכו על התורה, אותם חמשת הספרים הראשונים של התנ”ך, המהווים את הבסיס לקודקס ההילכתי של היהדות.

אך מהו אותו ספר תורה? האם הוא ספר היסטורי? אולי ספר חוקים? הספר מציג תזה למהותה של התורה כמניפסט היצירה, שמירת קיומו ושליחותו של העם העברי. הספר מנתח אירועים וציוויים שונים של התורה כנובעים ממטרת העל של שליחותו של העם העברי בעולם וכיצד הציוויים הללו הכרחיים למען קיומו של העם למען יוכל למלא את שליחותו.

 

ד”ר נתן ברוך שירת בצבא הקבע וסיים שירותו בדרגת סגן-אלוף בחיל השריון. היה שותף לפיתוח מערכות שונות בתעשיה הבטחונית וכן היה שותף לפיתוח פרוייקט החממות הטכנולוגיות בישראל במסגרתן ניהל ארבע חברות סטארט-אפ. כמו כן, היה בעל חברה לייעוץ עסקי וכן לימד מינהל עסקים באקדמיה.

הצטרף לצוות הניהולי של קרן הון סיכון בבעלות חברת תקשורת מובילה בארה”ב ועמד בראש הפעילות בארה”ב מספר שנים. שימש כסמנכ”ל הארגון “ידידי צה”ל בארה”ב” במשך מספר שנים ולאחר מכן חזר לעסוק בהשקעות בחברות סטארט-אפ ובהוראה באקדמיה.

בשנים האחרונות מעביר שיעורים בתחומי יהדות ומחשבת ישראל ופרסם ספר הוראה עבור מערכת החינוך היהודית בארה”ב להוראת יהדות וחגים.

ד”ר ברוך הינו בעל הכשרה תורנית עיונית בארץ, מוסמך בפסיכולוגיה מטעם אוניברסיטה בר-אילן ובעל דוקטורט במינהל עסקים מטעם אוניברסיטת וושינגטון.

לרכישת הספר המודפס

לרכישה באינדיבוק לרכישה במנדליי מוכר ספרים
לרכישה בעברית
רכישה רק ספרים לרכישה בבוקסילה

WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים