חיסוני הקורונה ה’עוקץ’ הסיני – איציק גלעד

חיסוני הקורונה ה’עוקץ’ הסיני – איציק גלעד


חיסוני הקורונה ה’עוקץ’ הסיני – איציק גלעד

Project Description

מגפת הקורונה פרצה לראשונה בדצמבר 2019 בעיר ווהאן, סין. נגיף מזן SARS-CoV-2 שעבר מבעלי-חיים נגועים בשוק המקומי לבני-אדם, גרם להידבקותם של מאות אלפים ולמותם של אלפים.

עד מהרה פרץ הנגיף את גבולות סין והחל להתפשט ברחבי העולם. לא היה מקום על פני הגלובוס שמגפת הקורונה לא פגעה בו. נשאי הנגיף התגלו גם בגרינלנד הקפואה, באיי פסחא הנידחים, בקרב שבטי יערות האמזונס בברזיל.

מספר הנדבקים, החולים הקשים והמתים נסק בקצב מסחרר, ואילץ את אירגון הבריאות העולמי להכריז על פנדמיה – מגפה כלל-עולמית.

המגפה עוררה בהלה, מלווה בנפילה חדה במחירי הנפט ובשערי המניות בבורסות. מדינות הגיבו בהטלת מגבלות על טיסות, איסור על התקהלויות וסגרים. שליש מהאנושות, 2.6 מיליארד אנשים, נדרשו להישאר בבתים במה שהוגדר כסגר הגדול בהיסטוריה.

מדענים במערב העלו חשד שמחולל המגפה הוא נגיף סארס שהונדס גנטית במעבדה בווהאן – נשק ביולוגי, מרכיב בדוקטרינה הצבאית של המפלגה הסינית.

נשיא ארצות-הברית, דונלד טראמפ, ובכירי ממשלו פתחו במתקפה חסרת רסן בתקשורת וברשתות החברתיות, מאשימים את בייג’ינג בפיתוח הווירוס הקטלני אותו כינה טראמפ ‘הנגיף הסיני’ ובהפצתו לעולם.

במרץ 2020, כשהחלה ירידה במספר החולים והמתים מהקורונה בסין, ולעומת זאת עלייה תלולה של החולים והמתים בשאר מדינות העולם, ובראשן ארצות-הברית – התעורר החשד שסין מחסנת בחשאי את אזרחיה בחיסון סודי אותו פיתחה לאחר שייצרה בהנדסה גנטית את נגיף ה- SARS-CoV-2.

במטרה לברר אם אכן יש לסינים חיסון סודי לקורונה, מחליט טראמפ לשגר לסין שני קציני קומנדו עתירי ניסיון קרבי, ומטיל עליהם משימה כמעט בלתי-אפשרית: לשים יד על דוגמיות של החיסון.

בעזרת ידידה אישית של הנשיא, אשת-עסקים אמריקאית ממוצא סיני בעלת קשרים בסין. מצליחים השניים תוך כדי שהם מסכנים לא אחת את חייהם, לחדור לאחד המקומות המאובטחים בסין: מעבדת הנגיפים שבמכון הווירולוגי בווהאן.

האם הסינים אכן פיתחו חיסון לנגיף הקורונה?

איך הסינים תכננו להשתמש בנגיף הקטלני על-מנת למוטט את יריבתם המושבעת, ארצות-הברית?

כיצד תגיב אמריקה, כיצד יגיב העולם כולו, אם יתברר שהחשד של נשיא ארצות-הברית היה מבוסס?

בספר חיסוני הקורונה: ‘העוקץ’ הסיני, תמצאו את התשובות לשאלות אלו ולרבות אחרות.

 

איציק גלעד: סופר, תסריטאי, מפיק (“כסף קטלני”). ספריו של גלעד מופצים בהוצאת ע-ברית, ובמהדורה אנגלית באמזון תחת שם-העט K.G.Isaac

לרכישה באינדיבוק לרכישה במנדליי מוכר ספרים
לרכישה בעברית לרכישה בנטבוקס
לרכישה בבוקסילה

WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים