טירת המקטרות – גיורא ברק

טירת המקטרות – גיורא ברק


טירת המקטרות – גיורא ברק

Project Description

“טירת המקטרות” פורש את סיפור גבורתה המסתורי, שרבות בו השאלות על התשובות, של ז’אן ד’ארק, הגיבורה הצרפתיה הבלתי נשכחת בת המאה ה-15. גיבור הספר, עודד יהודאי מבנימינה, יוצא למסע מופלא בצרפת, מצויד במקטרתו. מסעו מוביל אותו לטירה שכולה מקטרות, שם מתגלים לו עקבותיה המרגשים של ז’אן ד’ארק, שהיא-היא הסיבה שבעטיה יצא לדרך מלכתחילה. סיפורה נכרך בסיפורם של האנוסים, יהודי ספרד ופורטוגל, שאולצו להמיר דתם לנצרות אך שמרו בסתר על יהדותם חרף אימי ורשעות האינקוויזיציה.

“טירת המקטרות” הוא ספרו השני של גיורא ברק, יליד המושבה יבנאל ויושב הראש של עמותת “הלפיד שבלב”, השואפת להשיב לעם ישראל את צאצאי האנוסים. ברק, היסטוריון על-פי השכלתו ועל-פי נטיות ליבו, הוא בעל ניסיון עשיר בשירות המדינה, כולל שליחות דיפלומטית בקמבודיה בזמן המלחמה שם. בעשרים וחמש השנים האחרונות עבד ברק גם כמדריך טיולים בארצות רבות, בפרט בפורטוגל, בספרד ובצרפת.

ספרו הראשון, “גרציה מליסבון“, תיאר את תולדות יהדות ספרד ופורטוגל אחרי גירוש ספרד, בראשית תקופת האנוסים, דרך עיניה של דונה גרציה, גיבורה יהודייה בת התקופה שהספר סייע רבות להחזרתה לתודעה הציבורית בישראל.

 

לרכישה באינדיבוק לרכישה במנדליי מוכר ספרים
לרכישה בעברית לרכישה בנטבוקס
לרכישה בבוקסילה

WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים