יחסים פקוחים סיפורים אמיתיים על יחסים א־מונוגמיים – זהר כרמי, ליאת שדה־סעדון

יחסים פקוחים סיפורים אמיתיים על יחסים א־מונוגמיים – זהר כרמי, ליאת שדה־סעדון


יחסים פקוחים סיפורים אמיתיים על יחסים א־מונוגמיים – זהר כרמי, ליאת שדה־סעדון

Project Description

הספר יחסים פקוחים מביא את סיפוריהם האמיתיים והחשופים של אנשים שבחרו בא־מונוגמיה לסוגיה ולגווניה. הסיפורים משמיעים קולות אישיים ואמיצים, מספרים על הקנאה שלעיתים שורפת את הנשמה, על האושר שמעוררת האהבה ועל מכאוביה. הם מתארים את הגילוי המיני, את החששות מחשיפה ואת החופש לחיות על פי צו הלב.

בספר 33 מונולוגים החושפים את המורכבות שבנישואים, זוגיות ויחסים. תוך כדי כך עולים וצפים נושאים שנוגעים לכל מי שרוצה להיות במערכת יחסים אינטימית עם אדם אחר, בין אם מונוגמית או א־מונוגמית. הספר תומך בריבוי האהבה בעולם ובכמיהה לטבול במעיין החיים של האהבה ולהתחיות בה.

לאורך הספר מלוות את הקריאה שיחות בין הכותבות, הדנות זו עם זו על הדילמות שעולות מתוך הסיפורים. הן מתלבטות, משתפות במחשבות, במידע ובתחושות. תוך כדי כך הן מתייחסות גם למושגים מתוך העולם הא־מונוגמי, כמו נישואים פתוחים, זוגיות מאפשרת, פוליאמוריה, חילופי זוגות, סולו־פולי, אנרכיית יחסים, מונוגמיש, מונוגמי פלוס ועוד.

הספר יחסים פקוחים שופך אור על עולם שנמצא בצללים. הסיפורים והשיחות פוקחות העיניים המלוות אותם מטילים ספק במסר החברתי המסליל ומקדש דרך אחת בלבד להיות ביחסים. בכך תורם הספר לקידום הלגיטימציה החברתית לחירות של כל אדם לעצב את מערכות היחסים המשמעותיות בחייו. הקריאה בספר אינה מעידה בהכרח שאתם בדרך לפתוח את היחסים, אלא שאתם בדרך לפתוח את הלב.

זהר כרמי, אישה ואימא, כותבת. ביחסים, חיה בשתי ערים שונות. לא מתעניינת במוסכמות. כותבת כתיבה בלוגית ואקטיביסטית שנים רבות, ב-YNET, ב-XNET, בעלת האתר “זהר כבר בדקה” ובעלת בלוג המסעות “לקחנו את הגלולה האדומה”. מטפלת, מנחה ומלווה נשים מתוך הוויה פמיניסטית, אנרכיסטית ורדיקלית.

ליאת שדה־סעדון, אישה ואימא, כותבת. בעלת הבלוגים “להיות שניים – הקריירה שלי בזוגיות” ו”מגדלת כנפיים – מיומנה של אימא לטייס בפוטנציה”. כבר 25 שנה מתעוררת בבוקר לצד אותו איש אהוב ומתכננת להזדקן איתו בשיבה טובה. מתפרנסת מהייטק וכותבת בשביל הנשמה, חוקרת גבולות, אוהבת לגעת בנפשות של אחרים ולהינגע בחזרה.

 

לרכישת הספר המודפס לחצו כאן

תגובות קוראים על “יחסים פקוחים”

 

קיבלתי את הספר.

עמוד 61. עוצרת רק כדי לכתוב לך שאני עם דמעות של התרגשות.

עוברת את הדרך הכל כך מטלטלת הזו כבר שנה וחצי וסופסוף מקבלת הצצה אותנטית כל כך לסיפורים של אחרים. בלי לייפות, בלי לעגל פינות. וזה כל כך מנחם…אם יש משהו שחסר בעולם הפתוח הזה זה את השיח האותנטי. האמיתי בלי שום מסיכה. והיכולת לקרוא את הצד שלו והצד שלה….וואוו!

בדמעות אני כותבת לך תודה!!

מרגישה פחות לבד.

(ש. מכפר חיים)

 

 

סיימתי. טוב, אי אפשר להניח את הספר, הוא מרתק. כמו “ערות” הוא סוחף בחושפניות שהוא מציע על נושאים שבדר”כ לא מדוברים ושנוגעים לכל מי שנמצא בזוגיות. עשיתן משהו חשוב וגדול ואני בטוחה שהספר יזכה לתהודה. בהתחלה לא התחברתי לקטעי ביניים של השיחות בניכן אבל בהמשך מצאתי שזה כן עוזר לחדד כל מיני דברים, ובטוח עבור מי שלא חלק מהעולם הזה. אהבתי גם את האפילוגים בסוף, זה גרם לי לחזור אחורה ולקרוא שוב את הסיפורים הרלוונטיים.

(בתאל, מתל אביב)

 

 

המערכת המרובעת המתוארת ראשונה היתה מורכבת ומעניינת לקריאה. אח”כ הגיע רצף של סיפורים שהותירו אותי עם טעם די מריר- מן תחושה שהכל סובב סביב שעמום מיני, צורך גופני, חיפוש אחר חוויות אקסטרים. איכשהו התייחסתי עד כה לפוליאמוריה כהתפתחות רגשית ונפשית, כשהמין הוא רק ספיח, והספר החטיף לי וואחד סטירה בהקשר הזה. כל הפסטיבלים ושות’ רידדו את הנושא מבחינתי.

איפשהו בהמשך כבר היו גם סיפורים עם יותר עומק ומורכבות (בעיקר מהאמצע ולקראת הסוף), אז סיימתי יחסית בטוב.

אני מאחלת לכולנו תקשורת טובה עם האהובותים שלנו. נראה לי שזה המסר העיקרי של הספר- תקשורת ופתיחות הן הבסיס לכל מערכת יחסים.

(מ. מאצבע הגליל)

 

אני זוכר את ההרגשה המופלאה אותה הרגשתי שצללתי בפעם הראשונה בים, נפתח לי ממד חדש לעולם, ממש גיליתי עולם חדש, מרחב חיים חדש, עמוק ואין סופי. ראיתי לראשונה יצורים חדשים וצבעונים. אומנם שמעתי עליו לפני כן ואף הצצתי בו בשנירקולים וסרטי טבע, אבל מעולם לפני כן לא צללתי לתוכו, לא ראיתי, למדתי וחקרתי אותו.

אז הספר “יחסים פקוחים” !

הכתיבה נהדרת, ישירה, ברורה, לא חוזרת על עצמה, כול מילה במקום. בכול סיפור יש “מוסר השכל”, נקודות שונות למחשבה ודיון, אין סיפור שחוזר על עצמו.הספר כתוב ללא הבעת דעה או נקיטת עמדה, ללא הטפת מוסר, “סיפור נקי” המחברות מספרות את הסיפור כהווייתו , ללא הטיות, ממש מסמך דוקומנטרי (מדהים בעיניי!) האותנטיות הזו מאפשר לך לקרוא את הסיפורים, להרגיש את ההרגשות ולגבש דעה משלך על מערכות היחסים ועל הסיטואציות המתוארות, מעמידות אותך בתוך הסיטואציה ומעלות שאלות לגבי עצמך.

הסיפורים חושפניים, אותנטיים, מדויקים ומהווים הצצה לעולם הרחוק ממני שנות אור אך נמצא כאן לידי.על אף שמדובר בכמה סיפורים שונים וקצרים הם עמוקים וברורים, הסיפור מתפרס לאורך זמן, לאורך חיים של אנשים, זה נותן פרספקטיבה לכול מערכת היחסים ומסביר מצוין את אורך החיים המתואר, את ההתפתחות של הדמויות, את הערכים, התקשורת, הכוחות, הכבוד ההדדי, את החברות! את המחיר שאנשים מוכנים לשלם לטובת האושר של היקרים להם.

הדיונים של המחברות בין הסיפורים עוזרים לך להתגבר על ההלם, המבוכה ונותנים לך כלים לנתח את הסיפורים ולהבין את העומק, העוצמה, הרגשות ומורכבותם.שמחתי להכיר לעומק עולם חדש ולהבין, שוב, כי כול אדם הוא עולם ומלואו, מלא ברגשות ורצונות ומהווים ושאין דרך אחת או “דרך נכונה” לחיות את החיים.
בסוף, מה אתה רוצה לאחל לעצמך, לחבריך, לזוגתך, לילדים שלך? רק שיהיו מאושרים .

תודה רבה על הספר!
נ.ב.נהניתי מאד מהמשחק בכתיבה שעשיתן עם סאם!
(אורן, מושב פארן)

 

 

 

 

 

 

התחלתי לקרוא את הספר הדיגיטאלי ומצאתי את עצמי נסחפת לתוכו, מקנאה עם המקנאים, שואלת עצמי איפה אני בתוך זה, תחושות של ניגוד בין מה שהראש אומר והאמונות לבין מה שהוטמע כנכון וכנורמה….
מה שבעצם חשוב לי להגיד:
הספר מאוד קריא וקל לצלול לתוכו ומה שיפה במיוחד, שהוא לא רק מספק את הסקרנות אלא מעורר המון תהיות, מחשבות ורגשות.
ברור שהספר הוא הצלחה גדולה.
(נגה, הר חלוץ)

 

לרכישה באינדיבוק לרכישה במנדליי מוכר ספרים
לרכישה בעברית לרכישה בנטבוקס
לרכישה בבוקסילה

WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים