קול הדרך להיות לוחם מטכ״ל – אורי צפריר

קול הדרך להיות לוחם מטכ״ל – אורי צפריר


קול הדרך להיות לוחם מטכ״ל – אורי צפריר

Project Description

קול הדרך להיות לוחם מטכ״ל – אורי צפריר

באומץ ובגילוי לב, פותח אורי צפריר צוהר נדיר לצדדים האנושיים והאינטימיים ביותר שלו כלוחם בסיירת מטכ”ל בראשית שנות ה-70. זהו סיפור אישי של התמודדות במסלול אימונים קשה במיוחד. הקושי מפגיש את המחבר עם קצה גבול יכולתו השזור באימת השואה שחווה בבית הוריו. בשפה עשירה ורבת דימויים המחבר מצליח להעביר באופן חי את תחושותיו וחוויותיו. הוא אינו מוותר על השאלות הקשות ואינו דוחק הצידה את הזיכרונות הכואבים.

“קול הדרך” מתאר מסע ארוך ומתיך שנועד לחשל חיילים ללוחמים בסיירת מטכ”ל. הם עושים זאת במסעות מפרכים, באימונים קשים ובמבצעים שהשתיקה יפה להם. הם הולכים בלילות קרים, בימים לוהטים, בין סלעי הבזלת המחודדים של הגולן, על שלגים מקפיאים בחרמון, בתוך הביצוֹת הטובעניות של צפון סיני בואכה תעלת סואץ, במרחבים האינסופיים של המדבר, עמוק במדינות האויב.

אורי צפריר, בנו של המשורר יהושע צפריר, בן קיבוץ משמר הנגב, מתאר מסע של נחישות והתמדה לתוך לב הלוחמים, אל סוד היחידה. הספר נותן מענה לשאלות המסקרנות: איך ממשיכים לבצע משימות גם באפיסת כוחות? איך ממשיכים ללכת כשהרגליים כושלות? ומה מניע את הלוחמים הטובים ביותר בצה”ל?

הספר נקרא בנשימה עצורה וגורם לתחושת הזדהות עמוקה עד שהקורא חש כאילו הוא-עצמו צועד במסע המפרך ההופך טירון ללוחם מבצעי ביחידה.

 

אורי צפריר, בנו של המשורר יהושע צפריר, בן קיבוץ משמר הנגב, שרת בסירת מטכ”ל מאוגוסט 1971. למד תואר ראשון במתמטיקה ושני במנהל עסקים באוניברסיטה של שיקגו. עבד בדיגיטל בארה”ב בהקמת שני עסקי שרות, בטלרד כמנהל קו מוצרי תקשורת, ובפיתוח עסקי וייעוץ לעשרות עסקים טכנולוגיים כולל כתיבת תכניות עסקיות, גיוס כספים ויצוא לחו”ל. כיום הוא מקדם פרויקטים של אנרגיה חלופית, טורבינות רוח ואנרגיה סולרית בישראל ובחו”ל.

לרכישה באינדיבוק לרכישה במנדליי מוכר ספרים
לרכישה בעברית לרכישה בנטבוקס
לרכישה בגטבוקס

WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים