קטרינה משדות התירס – יוני גולדשטיין וקטרינה גרנטר

קטרינה משדות התירס – יוני גולדשטיין וקטרינה גרנטר


קטרינה משדות התירס – יוני גולדשטיין וקטרינה גרנטר

Project Description

בפתח העיר עמד לו עץ הפיינרה הענק, בן מעל מאה וחמישים שנה, שעל שמו נקראת השכונה. הוא היה כבר יבש למחצה. גזעו המבוקע מולא בבטון כדי לעצור את הריקבון. כמה ענפים עבים ומכוסים עדיין עלים התעקשו לשרוד, סימנים אחרונים של חיים. 

קטרינה אהבה את העץ שבכניסה לסורוקבה שבברזיל, שם עברו נעוריה. כבת למשפחת חקלאים בכפר, על שדותיו המוארים, היווה העץ אתר זיכרון חי ומנחם אל מול האירועים שהטילו אותה ואת משפחתה לחיי מחסור ומלחמת קיום. 

בפתיחות נוגעת ללב היא מגוללת את מאבקה לשנות את חייה ולהתעלות על הגורל המר שיועד לה. מתוך תיאוריה החיים והמפוקחים נחשפים קשריה המורכבים עם משפחתה, עם אהבות נעוריה ועם האפשרויות המפתיעות שנסגרו ונפתחו בפניה, ושנשאו אותה לבסוף הרחק מברזיל עד לארץ ישראל. 

אלא שלא רק הסיפור עצמו – גם תנאי כתיבתו הם יוצאי דופן, שכן הספר הזה נולד מתוך חברותן ארוכת השנים בין קטרינה ויוני. יוני שנשאבה אל סיפורה של קטרינה, הקימה אותו לחיים ברגישות ובעוצמה. המפגש בין השפות, העולמות והתרבויות מעמיד לנגד עינינו יצירה סוחפת ומעוררת מחשבה על האופן שבו החיים מנתבים גורל, ועל היכולת להתעלות מעל זה בכוח האמונה, הנחישות והבחירות האמיצות שאדם עושה.

יוני גולדשטיין עוסקת בכתיבה כתחביב. הרקע המקצועי שלה הוא מחשבים וניהול. קטרינה גרנטר, לבורנטית במקצועה, הייתה חברה וותיקה שלפתע גילתה לה טפח מסיפור חייה. יוני התלהבה ורצתה לשמוע עוד. כך נולדה היצירה המשותפת של סיפור החיים המיוחד הזה וידידות נפש שתמשך לנצח.

******

אני מכירה את קתרינה שנים רבות, ולא תיארתי לעצמי שמאחורי החיוך הנצחי מסתתר כזה סיפור. ״קתרינה משדות התירס״ הוא ספר מרתק, שפורש פרשת חיים בלתי תיאמן ורבת תהפוכות. לא יכולתי להניח אותו מהיד.

רותי יואל

******
נפעמת ונירגשת מהספר
מגיבורת הספר
קטרינה
כבעלת תואר שני בספרות עולם
מאוניברסיטת בר אילן
וכמחנכת מורה מנהלת בית ספר ומפקחת כוללת אני ממליצה לכל נערה לקרוא את הספר
להתחבר לדמויות
לאהבות
לאמונות הטפלות
כולם קמים לתחיה ומתוארים בסנסטסיה מופלאה
קורמים עור וגידים
תודה קטרינה מופלאה שאת
באהבה גרוס רחל בת רפאל

******

קטרינה בשדות התירס

הספר מגולל את סיפור חייה המרתק של קטרינה שנולדה למשפחה קשת יום בברזיל. ילדה שקיבלה את כל הקלפים הגרועים בחבילה , שמה לה למטרה לשנות את חייה ועשתה זאת כנגד כל הסיכויים. זהו סיפורה של אשה חזקה , אמיצה ואופטימית שהציבה לעצמה מטרה וחתרה אליה. הכתיבה מרתקת, קראתי את הספר בשקיקה.

עידית וגנר

******
עדיין לא נרגעתי מקריאת הספר המלהיב, מרגש ומעניין, ממליצה בחום לכולם לקרוא את הספר ולצלול לתקופת חייה של קטרינה בברזיל.
בהערצה לקטרינה. אריאלה לביא
******
הספר קטרינה בשדות התירס הוא מיוחד במינו. הוא מעלה סיפור חיים אמיתי על בחורה שגדלה במשפחה קשת יום בברזיל, כבר מילדות נאלצה לעבוד כמשרתת, ועברה קשיים ואסונות. למרות זאת, בגלל כח רצון הצליחה להחלץ ולצאת לחיים חדשים. הספר כתוב בצורה מרתקת, ויש לו סיום מאוד אופטימי ונותן השראה לקוראים.
יצחק בן-טובים
******
סיפור מרגש ומופלא על כח רצון של ילדה צעירה החפצה להצליח בחייה ולצאת ממעגל עוני בבית שאין בו אלא רק השרדותשל ההורים והילדים.
הנחישות והרצון הבלתי נדלה ראוי להערצה והקורא נסחף לסיפור החיים הקשה מנשוא וההתמודדות מול קושי שקם בכל מיני מצבים עד לעלייתה לישראל בו מצאה חיים חדשים.
ננדה וחיים ישראלי
******
אני מכירה את קטרינה מזה מספר שנים. הכרתי נקודות מעטות מסיפור חייה אבל כשהתחלתי לקרוא את הספר נדהמתי מעוצמת האירועים הדרמטיים הרבים שעברה מאז הייתה ילדה קטנה וגם בבגרותה. דרמטיים עד כדי בלתי נתפשים. מה שעוד יותר לא נתפש הוא הכוח העצום שיש באישה הזו שלמרות כל מה שעברה וכנגד כל הסיכויים היא מלאת שמחת חיים, אמונה ואהבת אדם.
הספר מרתק, מעניין, מרגש ומעורר השראה. הדמויות אנושיות, מורכבות ומעוררות הזדהות בכל קורא. הספר כתוב ברהיטות ובשפה קולחת ומהנה כך שמהרגע שמתחילים לקרוא אי אפשר להניח אותו. מומלץ בחום!
שרית בר
******
לרכישה במנדליי מוכר ספרים
לרכישה בעברית לרכישה בנטבוקס
לרכישה דרך ביבוקס


WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים