שידוך לשטן – איציק גלעד

שידוך לשטן – איציק גלעד


שידוך לשטן – איציק גלעד

Project Description

המקובל רבי מנדל שול, אלמן חשוך ילדים, בן לשושלת חסידות גדנסק, ושדכן ירושלמי בעל שם, נוסע בל”ג בעומר להר מירון עם שלושה זוגות ששידך, על מנת להשיא אותם שם.

בכניסה למערת רבי שמעון בר יוחאי, הרשב”י    –מחבר ספר הזוהר, שומע הרב לפתע קול ממעמקי המערה שמדבר אליו. בעל הקול הבלתי-נראה אומר לו שהוא מסוגל לקרוא את מחשבותיו עוד בשלב התהוות המחשבה, ואף מוכיח זאת הלכה למעשה. הרב מנסה להתחכם ולהריץ במוחו מחשבות שונות וסותרות, אך לשווא. מוחו הופך לספר פתוח בפני הישות המסתורית.

החדירה לנבכי התת-מודע מטריפה את דעתו של הרב. הוא נכנס לאקסטזה, צורח, משתולל,   הוא מתנהג כמי שנכנס בו דיבוק.

לאחר שניסיונות החוגגים בהר להרגיע אותו לא צולחים, הוא נכבל באזיקים על-ידי שוטרים מכוח האבטחה במקום, ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה. החוקר התורן מורה לשלוח אותו להסתכלות בבית-החולים לחולי נפש שבצפת.

שניים ממשודכיו מבריחים אותו מהמוסד הסגור, הוא חוזר מיד למערת רבי שמעון בר יוחאי. ונכנס לתוכה, עד  שעוצרו אור כחלחל אשר מתוכו נשמע הקול המוכר מהאירוע הקודם.

הפעם בעל הקול ניגש ישר לעניין ” אני הוא השטן ” הוא מציג את עצמו בפני המקובל ההמום  “שמך כשדכן מהולל הגיע לאוזני, פניתי אליך היות ורצוני שתמצא לי שידוך נאות מבנות האדם, בתמורה, אגלה לך את סוד הבריאה, שבה הייתי נוכח”.

לבקשה יוצאת-הדופן מצורפת אזהרה: “יש לך שנה בדיוק מהיום למצוא לי שידוך. אם לא תעמוד בלוח הזמנים, אמית אותך בייסורי תופת!”

הרב, המשוכנע שמשימת השידוך לשטן אינה פרי דימיונו הקודח, פותח בחקירה נמרצת על השטן. הסובבים אותו בטוחים שדעתו נטרפה עליו ואט-אט מנתקים איתו מגע.  ככל שהוא נכנס לעובי הקורה, מתברר לו כמה מעט נכתב על השטן במקורות היהדות.

בלית ברירה, פונה הרב לספרים האסורים – הברית החדשה, הקוראן, כתבי כתות למיניהן, הספרים החיצוניים .

כאחוז דיבוק, הוא יוצא לחפש את השטן ברחבי תבל. הוא טס לאתיופיה כדי להיפגש עם מכשפה המתקשרת עם השטן; משם לאפריקה , לג’ונגלים של ברזיל, צופה בטקסים  של שבטים פראיים שבשיאם מוקרב קורבן אדם לשטן.

לאחר שלמד על השטן, וחווה את החוויות המזוויעות, מגיע הרב למסקנה שלא נולדה אישה לשטן,  ושאם הוא רוצה לשדך לשטן בת אנוש, עליו למצוא בתולה צעירה ותמימה, ולהכשירה לכך.

נותרו לו תשעה חודשים לעמוד במשימה השטנית.

בחיפושיו אחר שידוך מתאים, הוא מתוודע אל נערה דתייה  בת שש עשרה המתגוררת עם אימה החולה בדירה קטנה בבני-ברק, וסועדת אותה לאחר האירוע המוחי בו לקתה.

הנערה, שזיהתה את הרב המקובל, נרגשת מהכבוד שנפל בחלקה. הוא מספר לה שמצא עבורה זיווג חלומי, מבלי לגלות לה במי מדובר , אך מבהיר לה שתחילה עליה להסתגל להרגלים החריגים שלו: סמים, סקס רגיל וביזארי, שתיית דם ועוד.

הוא מעביר את הנערה שבעה מדורי גיהינום, מאלץ אותה לקחת סמים, לקיים איתו ועם אחרים יחסי מין מעוותים, להשתתף באורגיות סמים ומין בבתי-עלמין, להתעלל בבעלי-חיים, ועוד, כל מה שלדעתו אהוב על השטן.

חלפה שנה. הרב והנערה מבני ברק עושים את דרכם להר מירון. עד לרגע זה הנערה אינה יודעת דבר וחצי דבר על בן-הזוג המצפה לה שם.

היה זה יום חורפי, השלג כיסה את ההר בשמיכה לבנה. הרב והנערה טיפסו לעבר הפסגה,  למערת רבי שמעון בר יוחאי, אל המקום שבו נפגש עם השטן שנה קודם לכן.

ואז התרחש הבלתי-יאומן…

 

איציק גלעד

G .ISAAC (שם ספרותי)

סופר, תחקירן, תסריטאי, מפיק. נולד בישראל (1949). אחרי שירות צבאי ביחידה קרבית נסע ללמוד רפואה באוניברסיטת בולוניה, איטליה.

סיגנון הכתיבה של  איציק  גלעד,  עוצמתי , מאופיין  בדימיון עשיר, בהתפתחויות מפתיעות בעלילה ובתיאוריות קונספירציה חתרניות, אשר חלקן מתאמתות עם הזמן.

לרכישה בבוקסילה לרכישה באינדיבוק
לרכישה במנדליי מוכר ספרים לרכישה בעברית

WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים