תה מנחה בשדה הקרב ועוד סיפורים – דני נוימן

תה מנחה בשדה הקרב ועוד סיפורים – דני נוימן


תה מנחה בשדה הקרב ועוד סיפורים – דני נוימן

Project Description

תה מנחה בשדה הקרב ועוד סיפורים – דני נוימן

קובץ הסיפורים הקצרים “תה מנחה בשדה הקרב ועוד סיפורים” מציג מנעד רחב בזמן, במרחב ובפרטי החיים של הדמויות. בתקופה של למעלה מחמישים שנה שבה מרחף המחבר, משנות החמישים ועד למאה העשרים ואחת; במרחב הבין-יבשתי – מארצות הברית עד לישראל; בקשת רחבה של גיל, משלוחי יד ותחומי התעניינות של גיבורי הסיפורים; ובסצנות של טרם ואחר קרב, עמוסות ביצרים אנושיים של אהבה, ארוטיקה, שנאה, זעם, געגועים, תקווה ואכזבה.

מקורות הסיפורים, שההשראה ליצירתם נלקחה מן המציאות המשתנה לנגד עיניו הבוחנות והסקרניות של המחבר, כמו גם לנגד עיני חבריו שחוויותיהם תרמו לגירוי המוזה שלו, יצרו פסיפס מרהיב ומרתק של סיפורת יוצאת דופן.

כמו בפנטזיה ופוגה, כמו מבוא ורונדו קפריצ’יוזו  במוזיקה, כך  סוחף המחבר את הקורא, שימצא את עצמו מזדהה ומתלבט עם גיבור שמוקף בלהקת זאבים ברכס הכרמל, או מטפס מעמק הירדן לכוכב הרוחות בצהרי קיץ בשנות השישים למפגש עם גיבור ואגדה בחייו.

הקורא יוכל לעקוב אחר משיכה ארוטית מרומזת ואולי (בלתי) אפשרית למרגלות התבור בשנות השבעים, או לטפס ביום סופה מושלגת עם פלוגת חיילים לחרמון, להיתקל ביפהפייה מסתורית ודו פרצופית, או להתחבר לחבורת צנחנים על גדות התעלה, העומדים לצלוח ואף צולחים אותה בזמן מלחמת יום כיפור. ומעבר לים, בין לוס אנג’לס לניו יורק, מחפש צעיר ישראלי את דרכו במפגשים עם אמריקאים ואמריקאיות, ידועים וידועים פחות.

ואלה רק חלק מן ההגדות לבית יצירתו של דני נוימן – תה מנחה בשדה הקרב ועוד סיפורים.

 

התקציר נכתב ע”י דב גולן

 

לרכישה דרך indibook לרכישה במנדליי מוכר ספרים
לרכישה בעברית לרכישה דרך netbook
לרכישה דרך גטבוקס

WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים