הוצאה לאור עצמית או הוצאה לאור מסחרית?

הוצאה לאור עצמית או הוצאה לאור מסחרית?

כתבתם ספר ומתלבטים האם לבחור ב – הוצאה לאור עצמית או הוצאה לאור מסחרית?

הוצאה לאור עצמית היא דרך הנבדקת ע”י כותבים רבים הרוצים להוציא את כתב העט שלהם לאור ויש לכך סיבות רבות:

ובכן, בין שאתם בשלבים ראשונים של כתיבת ספר, שלבים מתקדמים יותר או אפילו סיימתם כבר לכתוב, השאלה באיזה אופן כדאי לצאת לאור ודאי מעסיקה אתכם.

הדעה הרווחת היא שיש שתי דרכים להוציא לאור את פרי עטכם, או ב-הוצאה לאור עצמית או לפנות להוצאה מסחרית.

האמת היא שזה לא מדויק. יש דרך אחרת, מעניינת ועדכנית, לצאת לאור. דרך שמשלבת את היתרונות של הוצאה לאור באופן עצמאי עם היתרונות של הוצאה לאור מסחרית.

את הדרך הזאת סללנו מתוך הקשבה לצרכים של כותבים בעידן שלנו, דייקנו ושיפרנו אותה, ואנו שמחים לחשוף אותה בפניכם, כי יש דרך טובה לצאת לאור!

לפני שנפרט על הדרך המוצלחת הזאת, נבין מה קוסם בעצם באפשרות להוציא לאור בהוצאה עצמית.

הוצאה לאור עצמית:

אפשר להבין כיצד עובדת הוצאה לאור עצמית בהקבלה לעולם העבודה של העובדים העצמאיים.

עובד עצמאי מנהל את העסק כראות עיניו, נעזר בשירותי אאוט-סורסינג (מיקור חוץ) במידת הצורך, אדון לזמנו, האחראי הבלעדי על ענייני החשבונות – מאזני הכנסות והוצאות, תשלומים לרשויות, מיסים ועוד.

אנשים רבים בוחרים להיות עצמאיים ולא שכירים, כי החירות קוסמת להם, ואחרים לא מוכנים אפילו לשקול את האופציה הזאת, בגלל כובד האחריות והצורך במשמעת עצמית חזקה.

הוצאה לאור באופן עצמאי דומה לדרך עבודתו של בעל עסק עצמאי: אדם שבוחר לעשות כן הוא האחראי הבלעדי על פרויקט ההוצאה לאור. כלומר, הוא אחראי על לוחות הזמנים, על ניהול אנשי המקצוע (כל ספר זקוק לעריכת תוכן/עריכת ספרות, עריכת לשון, עימוד, עיצוב כריכה וכו’), ניהול תקציב, שיווק והפצה.

להוצאה של ספרים דיגיטליים נדרש, בנוסף לאלו, איש מקצוע שיודע להמיר קבצים לקובץ שאפשר לקרוא באפליקציות השונות של הספרים האלקטרוניים. אם הספר יוצא לאור בעברית, נדרשת ידיעה טובה בתוכנת ההמרה, כדי לא להגיע למצב של טקסט הפוך או קטוע.

השורה התחתונה: הבוחרים באופציה של הוצאה לאור עצמית לחלוטין אומנם נדרשים לעבודה רבה יותר ולאחריות, אך הספר הוא שלהם לחלוטין, לרבות התגמולים והזכויות.

אלו הבוחרים בהוצאה לאור עצמית עושים זאת בעיקר בשל השורה התחתונה.

האם אפשר לשלב את היתרונות של הוצאה לאור עצמית עם היתרונות של הוצאה לאור מסחרית?

התשובה היא כן בהחלט – צרו עימנו קשר וגלו כיצד.

 

 

Share this post

Comment (1)

  • mega slot

    สมัครเว็บของเราวันนี้ สามารถรับเครดิตฟรี จากเราไปได้เลย และ เว็บสล็อต MEGA GAME ของเรานี้ไม่ธรรมดาอีกด้วย ทางเราได้มี การจัดให้ผู้เล่นได้ ดูหนังออนไลน์ฟรี ของทางเราได้อย่าง สนุกสนาน หากผู้เล่นคนไหน ที่อยากจะเล่นเกมของเรา MEGA GAME

    מאי 23, 2022 at 13:13

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים