למה כדאי להוציא לאור ספר דיגיטלי?

למה כדאי להוציא לאור ספר דיגיטלי?

למה כדאי להוציא לאור ספר דיגיטלי?

כולנו גדלנו על ספרים מודפסים, הפורמט הוותיק והמוכר ביותר. ריח הדפים של ספר חדש ורשרושם במגע עם האצבעות הם חלק מההנאה של קוראים רבים גם כיום, כשהשוק מציע פורמטים אחרים כמו ספרים דיגיטליים (או ספרים אלקטרוניים).

מהם ספרים דיגיטליים?

אמנם ספרים בעברית כקבצים אלקטרוניים היו קיימים גם בסוף המאה העשרים, אך רק בשנת 2010 הם החלו להימכר בחנויות הספרים האינטרנטיות כמו “עברית” ו”מנדלי מוכר ספרים” בפורמט EPUB, המאפשר קריאה ממכשיר קורא ספרים או טאבלט.

לספרים דיגיטליים יש כמה יתרונות בולטים:

  1. מחיר ההפקה של ספר דיגיטלי זול משמעותית מהפקה של ספר מודפס: ההדפסה מייקרת מאוד את תהליך ההוצאה לאור, ואילו הוצאה לאור בדיגיטל יכולה לחסוך סכומי כסף גדולים. אם מחליטים בכל זאת להדפיס ספרים, הפקה של ספר דיגיטלי בנוסף לספר המודפס אינה כרוכה בעלויות גבוהות. 
  2. קוראים קונים בקלות רבה יותר ספרים דיגיטליים: מחירם של הספרים הדיגיטליים נמוך לרוב ממחיר הספרים המודפסים ולקוראים קל יותר לקבל החלטה ולקנות ספר אלקטרוני מאשר מודפס.
  3. קל יותר להגיע לקוראים: חנויות הספרים האינטרנטיות הן פלטפורמות הזמינות לקוראים 24/7 , והם יכולים להיכנס אליהן גם מהטלפון בכל מקום ובכל זמן ולקנות ספר בלחיצת כפתור. יותר ויותר קוראים מעדיפים לקרוא ספרים דיגיטליים בזכות הזמינות והמחירים הזולים יותר של הספרים. אנו, הסופרים, לא נדרשים לטרוח ולשלוח לקוראים ספרים בדואר או בעזרת חברת שליחויות, וכך חוסכים מעצמנו הכנה למשלוח והמתנה מייגעת בתור בסניף הדואר.
  4. לעיתים לאחר ההוצאה לאור מגלים שגיאות בספר. הדבר כמעט בלתי נמנע גם כשטובי העורכים והמגיהים עובדים על הספר. תיקון שגיאות בספר מודפס הוא בלתי אפשרי, אלא רק במהדורה הבאה שמדפיסים, אך בספר דיגיטלי אפשר לערוך את התיקון בקלות ובמהירות ולהעלות את הקובץ החדש והמעודכן לחנויות הספרים האינטרנטיות.
  5. הפצה מהירה ויעילה לחנויות: כדי להפיץ ספר לרשתות חנויות הספרים מוכרחים לעבוד עם מפיץ הגובה עמלה על עבודתו וכן מקדמה של אלפי ש”ח, מה שמכרסם ברווחים של הסופר, אך הפצה של ספר דיגיטלי לחנויות הספרים אינה כרוכה בעלויות גבוהות. כמו כן, אין צורך לנייד מאות ואף אלפי ספרים מבית הדפוס אל מחסניו של המפיץ, דבר הכרוך בהשקעה רבה של זמן, אנרגיה וכסף.

לסיכום, להוצאה לאור של ספר דיגיטלי יש יתרונות רבים ומומלץ לכל סופר וסופרת להפיק ספר דיגיטלי ולהפיצו לחנויות הספרים האינטרנטיות. נשמח לסייע הן בהמרה לפורמט דיגיטלי והן בהפצה לחנויות האינטרנטיות, ואנו מזמינים אתכם ללמוד על החבילות המשתלמות שלנו בלחיצה פה.

Share this post


WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים