איך לשווק את הספר שלך בחינם

איך לשווק את הספר שלך בחינם

איך לשווק את הספר שלך בחינם

בואו נניח את הדברים על השולחן, כשאנחנו רואים ספר כמוצר לכל דבר שאנו רוצים למכור, חשוב להסתכל למציאות בעיניים: אפשרויות הפרסום או הקידום הקיימות כמו קידום ממומן במדיה החברתית, פרסום בגוגל או יחסי ציבור הם שירותים הדורשים תקציב נכבד, ואילו הספר הוא מוצר שעלותו נמוכה בדרך כלל וכדי להרוויח ממנו (ולא רק לכסות הוצאות) עלינו למכור עותקים רבים. כשיש לנו ספר אחד, לרוב הדבר לא יהיה משתלם. 

אז מה אפשר לעשות כדי לקדם את הספר בכל זאת? לשמחתנו, יש מגוון של אפשרויות חינמיות ברשת שנוכל להשתמש בהן. מדובר אומנם בשיווק הדורש השקעה של זמן ועבודה, אך הוא אינו כרוך בהוצאה כספית ועשוי להיות יעיל מאוד, במקרים מסוימים יעיל יותר מפרסום בתשלום.

מה הן האפשרויות העומדות לרשותנו כשברצוננו לשווק את הספר שלנו בחינם?

מדיה חברתית

כיום יש מגוון גדול של ערוצים לרבות פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב, טיקטוק ואפילו וואטסאפ. לכל ערוץ יש יתרונות וחסרונות, אך מה שחשוב כשאנחנו בוחרים את הפלטפורמות לשיווק הוא להבין היכן רוב הקוראים הפוטנציאלים שלנו נמצאים ומה התוכן שהכי קל ונוח לנו ליצור. עבור כותבים רבים יהיה זה תוכן כתוב והפלטפורמה שתתאים לכך ביותר היא פייסבוק, אך יש גם כותבים שנהנים מצילום סרטונים או תמונות. כך או כך, כדאי ליצור תוכן מגוון ומעניין שחושף צדדים שונים ביצירה ובאישיות שלנו, כי המטרה היא לבנות קהילה, לאפשר לקוראים להכיר אותנו, להתחבר אלינו ולחבב אותנו, לסמוך עלינו ובסופו של דבר לקנות מאיתנו את הספר. 

ניהול רשימת תפוצה

כדי ליצור רשימת תפוצה עלינו לאסוף שמות וכתובות מייל מהקוראים הפוטנציאליים שלנו. על פי חוק, אפשר לשווק במייל רק אחרי שקיבלנו אישור מפורש לכך מהנמענים. הדרך הכי בטוחה ויעילה לעשות זאת היא להשתמש במערכת דיוור. יש מערכות דיוור שהן חינמיות אך מוגבלות למספר מסוים של נמענים, כמו Mailchimp  או Smoove. כדי לעודד אנשים להירשם כדאי להעניק להם במתנה עם ההרשמה את הפרק הראשון של הספר. כך נוכל לשמור על קשר עם הקהילה ולדוור אליהם מסרים ישירים.

סוקרי ספרים

ברשת יש שפע של המלצות ספרים: בבלוגים, בפייסבוק, באינסטגרם ואפילו בטיקטוק. סקירות חושפות את הספר שלנו בפני קהל קוראים חדש וכך מגדילות את מעגל הקוראים שלנו. כדאי לאתר את הסוקרים שהספר עשוי להתאים לטעמם ולשאול אותם אם אפשר לשלוח להם את הספר לסקירה.

פודקאסט

פודקאסט הוא סדרה של פרקים המוקלטים כקטע שמע בנושאים שונים ואפשר להעלותם לאתר שלנו או להפיצם באתרי פודקאסטים. בדיוק כמו ביצירת תכנים למדיה החברתית, גם עבור פודקאסט נוכל ליצור תוכן בנושאים הקשורים לספר שלנו, אך במדיה זו נוכל לדבר עליו בהרחבה, לראיין אנשים נוספים ועוד.

 

כדי לשווק את הספר שלנו אין צורך להשקיע משאבים כספיים, אלא בעיקר להיות יצירתיים ולנצל את המרחבים שהרשת מעמידה לרשותנו לגמרי בחינם.

 

Share this post


WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים