המדריך להוצאת ספר במימון המונים

המדריך להוצאת ספר במימון המונים

המדריך להוצאת ספר במימון המונים

החלטתם להוציא לאור את ספרכם באמצעות מימון המונים נהדר!
איך תעשו זאת נכון?
בחמישה שלבים.

לבחור את האתר המתאים
אם בחרת להוציא לאור את הספר באמצעות מימון המונים, כדאי שתכיר את כל האתרים המציעים העלאת קמפיין מימון המונים.
הרעיון החברתי הזה הפך לפופולרי מאוד בארץ ויש מספר אתרים המציעים זאת.
כדאי להתמקד באתרים שמיועדים ספציפית לתמיכה בפרויקטים מתחום האמנות והיצירה.
למשל:
האדסטרטמימונה, ג’אמפסטרט
שימו לב, בחלק מהאתרים אפשר לקבל את כספי התמיכה גם אם לא הגעתם ליעד שהצבתם (פרויקט גמיש) ובחלק מהם תוכלו לקבל את כספי התמיכה רק אם הגעתם ליעד שהצבתם.
כך או כך, הציבו יעד הגיוני וסביר, בטווח זמן לא ארוך מדי ולא קצר מדי – ההמלצה 45 יום.

20687271_sתמורות שוות
בכל פרויקט ובכל אתר אפשר להציע מדרגות שונות לתמיכה. החל מתשלום סמלי עד לסכומים גבוהים. בכל מדרגת תשלום עליכם להציע תמורה. אפשר להתחיל בקבלת עותק מהספר הדיגיטלי, ובסכום מעט גבוה יותר – עותק מהספר המודפס. במדרגות הגבוהות יותר אפשר להציע דברים יצירתיים וכיפים, למשל: מכתב תודה, הקדשה אישית, פגישה וארוחת ערב, עותק של הטיוטה לפני עריכה, שיחה על הספר ועוד. כיד הדמיון הטובה עליכם. אם תרצו השראה לרעיונות, בקרו בכמה פרויקטים מוצלחים ותראו מה הציעו היוצרים.

טקסט קולע
כדי לשכנע אנשים לתמוך בפרויקט שלכם, נסו לכתוב טקסט קולע, מושך, יצירתי, מגניב ושנון. רצוי לצרף גם סרטון. אם מתאים לכם, תוכלו לפרסם גם קטעים מהספר כפרומו. אל תשכחו לעדכן את הטקסטים כשהקמפיין כבר באוויר בהתאם למצב התמיכה.

מעגלי תומכים
זה לא כל כך נעים לראות גן סגור וזה בכלל לא נעים לראות קמפיין חסר תומכים. כדי שלא תגיעו למצב הזה, ערכו רשימה של אנשים שאתם בטוחים שירצו לתמוך בפרויקט, משפחה, חברים, אנשים שמאמינים בכם ועוד. עדכנו אותם שאתם עומדים לפצוח בקמפיין למימון ההוצאה לאור של הספר, ובקשו מהם להיות הראשונים שיתמכו. השאיפה שלכם היא שלפחות שליש מהמימון לספר יושג כבר בימים הראשונים, כדי שכבר תוכלו להתחיל בהפצת הפרויקט למעגלים רחבים יותר ואז התומכים הפוטנציאלים יראו שהקמפיין תוסס ויש לו היענות ותמיכה רחבה.

ניהול הקמפיין
תקופת הרצת הפרויקט עלולה להיות מעט מתישה אבל התוצאה בהחלט שווה. הקלו על עצמכם והכינו מראש רשימות של אנשים שאתם חושבים שירצו לתמוך בפרויקט וספרו להם עליו במייל או בפייסבוק. לא כדאי לנדנד, שלחו תזכורת או שתיים.
הקפידו לספר לכל סביבתכם על הפרויקט, צרפו לאימייל שלכם כחתימה לינק לפרויקט, ספרו עליו בפייסבוק, בפרופיל האישי ובקבוצות שאתם חברים בהן. ספרו על תחושותיכם בדף הפרויקט ובקשו מהתומכים לשתף אותו.
בקיצור, שכל מי שירצה לתמוך בספר שלכם, ידע כיצד לעשות זאת.

בהצלחה!

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים