טקסט לכריכת הספר – חמישה טיפים יעילים

טקסט לכריכת הספר – חמישה טיפים יעילים

טקסט לכריכת הספר – חמישה טיפים יעילים

(וגם חמישה דברים שממש כדאי להימנע מהם)

 

קשה להפריז בחשיבות הטקסט האחורי של הספר, זה שנמצא בגב הכריכה הספר המודפס ובחזית עמוד הספר בחנויות המקוונות.

למה אין עדיין שם קצר וקולע לטקסט הזה? הרי הוא לא בדיוק תקציר, והוא גם ממש לא הודעה לעיתונות. הוא משהו אחר. הטקסט הזה – שלצרכי נוחות נקרא לו פשוט: טקסט – אמור למשוך את עין הקורא, לאתגר אותו, לגרום לו לעלעל בין דפי הספר ולרכוש אותו. לכן הטקסט, על אף שהוא קצר, צריך להיות מאוד מדויק ומוקפד.

אז איך עושים את זה? הנה חמישה טיפים יעילים לכתיבת הטקסט הקריטי הזה, וחמישה דברים שרצוי מאוד להימנע מהם.

מה לעשות?

  1. בחרו קטע מהספר, קטע מסקרן, מגרה למחשבה ולהמשך קריאה, קטע שלא מגלה דברים רבים מדי ומותיר טעם של עוד. מצאתם קטע כזה? נהדר! שלבו אותו בטקסט.
  2. הנגישו את עצמכם לקורא. ספרו על עצמכם, קצת על התהליך שעברתם, בקצרה, כמובן, ותוך בחירת מילים מדויקת. אם כתבתם ספרים נוספים או שיש לזכותכם הישגים מתחומים שונים, ציינו זאת.
  3. אם במהלך הכתיבה והעריכה שלחתם את הספר לקריאה לדמות מוכרת מעולם הספרות או מעולמות אחרים וקיבלתם חוות דעת חיובית, בקשו רשות והוסיפו לטקסט כמה שורות מחוות הדעת. אנחנו, בני האדם, אוהבים לשמוע המלצות וסומכים על דעתם של אנשים מוכרים.
  4. שלחו את הטקסט לעורך שעבדתם איתו ובקשו לשמוע את דעתו.
  5. לבסוף, שלחו את הטקסט לכמה אנשים שאתם מאמינים שהם אוהבים אתכם וחשובים לכם ובקשו את חוות דעתם. אם הדברים שהחבר’ה שלכם יעלו אכן נראים לכם, שפרו את הטקסט.

מה לא לעשות:

  1. אל תקשרו כתרים רבים מדי ואל תרבו בסופרלטיבים מטעם עצמכם. חשבו, האם הייתם רוכשים ספר שהטקסט האחורי שלו מהלל אותו בשבחים רבים מדי?
  2. אל תזלזלו בטקסט הזה. אומנם נהוג לדחות את כתיבת הטקסט לשלב הסופי לפני יציאת הספר, ואתם מן הסתם לחוצים ונרגשים, אבל אל תרשו לרגשות הללו לבלבל אתכם. זהו הטקסט החשוב ביותר עבור הקוראים.
  3. אל תתנו למישהו אחר לכתוב את הטקסט הזה. אתם, הכותבים, צריכים לכתוב את הטקסט ורק אחר כך להעביר אותו לעריכה.  
  4. בהמשך לסעיף קודם – לעולם אל תוותרו על עריכה והגהה לטקסט האחורי. לעולם! טעות קטנה, ביטוי שנכתב לא נכון או כל משהו הכי קטן בטקסט הזה עלול “לעלות” לכם בנטישת קוראים עוד לפני שהם פתחו את הספר.
  5. אם בחרתם לכתוב קצת על עצמכם (מומלץ!) אל תכתבו דברים לא נכונים. היצמדו לעובדות וספרו על עצמכם בכנות.

בין השירותים שאנו מספקים, תוכלו לקבל גם חוות דעת מקצועית על הטקסט שכתבתם. מעוניינים? מוזמנים ליצור קשר.

 

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים