כמה עולה להוציא לאור ספר?

כמה עולה להוציא לאור ספר?

כמה עולה להוציא לאור ספר?

אחת השאלות שמעסיקות יותר מכל כותבים החולמים להוציא לאור ספר היא שאלת העלויות. אך התשובה לשאלה זו היא לא חד-משמעית ותלויה בגורמים רבים: מצב הטקסט ואורכו, אם יש איורים, צילומים או גרפיקה מיוחדת וכן מספר העותקים שרוצים להדפיס. מאחר שתהליך ההוצאה לאור כרוך בשלבים רבים, בהחלטות המחבר ובנקודת הפתיחה של כתב היד עצמו, העלויות עשויות להשתנות משמעותית ולהתבטא בהבדלים של אלפים ואף עשרות אלפי ₪ בין ספר לספר.

כדי להוציא לאור ספר באיכות טובה חשוב להקפיד על כל שלבי ההוצאה לאור. תחילה נדרשת עריכת תוכן של ספר ולאחריה עריכת לשון. בסיום העריכות על הספר לעבור הגהה. לאחר מכן הספר עובר לעימוד. אחרי העימוד יש לערוך שוב הגהה. אחר כך מעצבים כריכה ולאחריה מגיעה ההדפסה. יש סופרים הבוחרים לוותר על הדפסה ומפיצים את הספר בפורמט דיגיטלי בלבד. 

אחת ההוצאות הכספיות הגדולות ביותר על הספר היא העריכה (או העריכות). מצבו הספרותי, הלשוני של כתב היד וכן אורכו יקבעו את התמחור, אך חשוב לקחת בחשבון שכל עורך מתמחר אחרת את עבודתו ומערך שיקוליו כולל גם את ניסיונו והמוניטין שצבר וכן שיקולים נוספים. אפשר להתרשם מטווח המחירים באתר של איגוד מקצועות הספרות בקישור הזה.
המחירים משקפים את העלות המינימלית לגיליון דפוס (כ 4000 מילים).

את שלב ההפקה של הספר – העימוד, עיצוב הכריכה, ההדפסה וההפצה לחנויות המקוונות – כדאי לרכז אצל נותן שירות אחד שמטפל בכל השלבים הללו כחבילה כדי לחסוך הסתבכות מיותרת, זמן בחיפוש אנשי מקצוע שונים, ניהול התהליך והתיאום ביניהם וכך גם להימנע מטעויות שקשה מאוד לתקן ועלולות לבזבז לנו משאבים. בית הוצאה לאור, אשר ניהל את התהליך מאות פעמים ידע לתת מענה מקצועי ואיכותי ומומלץ להיעזר בשירותיו.

את המחירים לחבילות השונות שלנו אפשר לראות בקישור הזה  וכמובן להתייעץ איתנו, ללא התחייבות, כדי לבחור את החבילה המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה,

איפאבליש

Share this post


WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים