כנס נקודת מפנה מספר 6 – “מבעד למראה”

כנס נקודת מפנה מספר 6 – “מבעד למראה”

ביום שלישי, 24 לדצמבר 2019, התכנסו בתל אביב מאות אנשים לכנס מיוחד במינו, “נקודת מפנה”. הכנס נערך זו השנה השישית, וכמו בכל שנה, התארחו בו מרצים מהשורה הראשונה בעולם הספרות בישראל.

השנה נושא הכנס היה “מבעד למראה“, ובין הנושאים שנידונו בו היו: כתיבת פרוזה, כתיבה ביוגרפית, טכניקות כתיבה, כתיבה הומוריסטית, ספרות מד”ב, אפיון דמויות, שלבים בהוצאה לאור, קבוצות כתיבה ועוד.

שמחנו לראות בקהל הכנס שלל כותבים: כותבי פרוזה, כותבים ליריים, מומחים ומתחילים בכתיבה לילדים ועוד. במקום שררה אווירה של עשייה והתחדשות, והשפעתו של חג האור – חנוכה – ניכרה בפניהם של המשתתפים ויצרה סביבם הילה מיוחדת.

שמחנו במיוחד על הנציגות שלנו בבמת הכנס, שלהבת זוהר, מייסדת ומנכ”ל איפאבליש – הוצאה לאור, מומחית בתקשורת דיגיטלית, מרצה לשעבר בשנקר ובמכללות נחשבות נוספות.

את הרצאתה הקדישה שלהבת לנושא שכה חיוני לסופרים בעידן החדש, ספרים דיגיטליים.

לפניכם תקציר ההרצאה:

עולם הספרים, כמו כל דבר כמעט בעולמנו, עובר שינוי משמעותי. בין שאר השינויים יותר ויותר קוראים בוחרים לצרוך חומרי קריאה באמצעים דיגיטליים.

לספר דיגיטלי יתרונות רבים עבור הקוראים: ספר דיגיטלי הוא נגיש, זמין לקריאה תמיד, זול יותר מהספר המודפס והקריאה עצמה חווייתית, שכן יש אפשרות לעשות התאמות של גודל הגופן, סגנון הגופן ועוד.

גם לכותבים עצמם כדאי להוציא את ספרם גם בפורמט דיגיטלי. בהרצאתה פירטה שלהבת את היתרונות השיווקיים של הוצאת ספר דיגיטלי, ושיתפה בדרכים היצירתיות של הסופרים שלנו למינוף הספר הדיגיטלי ככלי שיווקי.

למשל, כותב מומחה בתחומו קידם את הרצאותיו באמצעות הספר הדיגיטלי. בעמוד האחרון של הספר ציפה לקוראים כרטיס כניסה דיגיטלי לכנס שערך הכותב. כיוון שהספר הוא דיגיטלי אפשר היה לעדכן את הכרטיס לפי ההרצאה/כנס הקרובים. מובן שהכותב הפיץ בכל מדיום אפשרי שרוכשי הספר ייהנו מכניסה חינם לאירוע הקרוב.

כותב אחר, שהוציא לאור כמה ספרים רבי מכר, הודיע לקהל הקוראים כי בספר הדיגיטלי החדש שלו מחכה להם פרק בונוס, אולם רק מי שיזדרז לרכוש את הספר יוכל לקרוא אותו. ואכן, כעבור כמה ימים, הספר הדיגיטלי עודכן ופרק הבונוס הושמט. ההגבלה והדחיפות יצרו באזז, וקוראים רבים מיהרו לרכוש את הספר במהדורה המיוחדת.

להמשך קריאה על יתרונותיו של הספר הדיגיטלי לחצו כאן.

בהרצאה נדונה גם השאלה האם להסתפק בהוצאת ספר דיגיטלי בלבד, או שכדאי להוציא ספר מודפס וספר דיגיטלי. המסקנה, מתוך ניסיונה הרב של שלהבת, הייתה שאין לכך תשובה אחידה, אבל חשוב להכיר היטב את התחום, להבין את העלויות הכרוכות בהוצאת הספר, ולוודא שהדברים עולים בקנה אחד עם מטרותיו האישיות של כל כותב וכותב.

אם גם אתם מתחבטים בשאלה זו, אנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ והכוונה. צרו עימנו קשר.

 

 

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים