לרגל השקת הספר: “לצאת ממעגל הקארמה”, ריאיון עם יעל עיני – המפתחת של הקונסטלציה הקארמתית 

יעל עיני לצאת ממעגל הקארמה

לרגל השקת הספר: “לצאת ממעגל הקארמה”, ריאיון עם יעל עיני – המפתחת של הקונסטלציה הקארמתית 

לרגל השקת הספר: “לצאת ממעגל הקארמה”, ריאיון עם יעל עיני – המפתחת של הקונסטלציה הקארמתית 

יעל עיני היא מטפלת רגשית מעל 20 שנה המשלבת עבודה אנרגטית עם עבודת טראומה, מורה ומנחה לקונסטלציה משפחתית. כמו כן, היא המפתחת של הקונסטלציה הקארמתית, שיטת טיפול שמשלבת עבודת ייצוגים עם עבודה על המערכים הנשמתיים של האדם – חוזים ושיעורים נשמתיים, גלגולים קודמים ועוד. “וחוץ מזה אני נשואה ואמא לשלושה מתבגרים,” היא מציינת ומספרת איך הכול התחיל: “מגיל שמונה חלום הילדות שלי היה להיות כותבת כמו סמדר שיר ואיטו אבירם. נכון להיום הבנתי שכתיבת רומנים זה פחות הקטע שלי. אני הרבה יותר טובה בספרי עיון וספרי רוח. עד היום הוצאתי לאור שלושה ספרים: “המקום בו אלהים נמצא” – ספר ילדים,

“האלכימיה של ההורות” – ספר הדרכה פרקטי להורים ו”לצאת ממעגל הקארמה”, ספרי האחרון, שמאגד בתוכו את המידע שיש לי בנושא מסע הנשמה.” 

 

“הספר האחרון שלי יצא בהוצאת איפאבליש ועבורי הוא גולת הכותרת של העשייה שלי. 

זהו ספר שמסביר בצורה ברורה, בגובה העיניים, כך שגם אם אתם לא מהעולם הרוחני, תוכלו להבין את הבחירות של הנשמה ומה המטרה שלהן. מה זה אומר שיעורים נשמתיים, מה המטרה שלהם, למה אנחנו חותמים חוזים נשמתיים ועם מי. 

איך נדרים וקללות משפיעים על החיים שלנו היום, ובכלל, איך גלגולים קודמים משפיעים על הדרך בא אנחנו חיים (ספויילר – הרבה יותר ממה שאנחנו נוטים לחשוב).”

 

מדוע החלטת לכתוב ולפרסם את הספר? 

 

“אחרי שהוצאתי לאור את “האלכימיה של ההורות”, הבטחתי לעצמי שאני לא כותבת יותר ספרים. זו הייתה השקעה עצומה. גם בכסף וגם באנרגיה ולא התחשק לי לעבור את זה שוב. לפני קצת יותר משנתיים, ההדרכה הרוחנית שלי (כן, אני מתייעצת איתה על בסיס קבוע), אמרה לי שהגיע הזמן לכתוב ספר נוסף. מייד התנגדתי. 

הם אמרו לי שזה יהיה פשוט. החומרים כבר קיימים, אני רק צריכה לאסוף אותם ולהפוך אותם לספר. איכשהו זה הצליח לשכנע אותי. מה שלא ידעתי, שפשוט זה לא יהיה… ובמהלך העריכה הרבה חומרים שהיו נזרקו והרבה מידע חדש הגיע. 

הספר הזה מכיל בתוכו כמעט את כל הידע שיש לי, ושיכולתי להנגיש לקורא בצורה ברורה על החיים הנשמתיים שלנו.

בנוסף, הוא עוסק גם בקונסטלציה הקארמתית, אבל הדגש בספר הוא לא על הקונסטלציה, אלא הקונסטלציה הקארמתית היא דרך סיפורית חווייתית להסביר את הרעיונות שמובאים בספר. 

 

האם הוא תרם לך לקידום עצמי או מקצועי?

 

מכיוון שהספר יצא רק עכשיו אני עוד לא יכולה להגיד אם הוא תורם לי לקידום עצמי או מקצועי. אני רואה בעצמי אוטוריטה, כך שאין ספק שהספר מחזק את האוטוריטה שאני ואני כן מתכננת להיעזר בו כדי למנף את עצמי במקומות שונים. 

בימים אלו הספר מתורגם לאנגלית ואני פועלת כדי להעלות אותו לאמזון ועל ידי כך להעצים את הקידום המקצועי שלי.”

 

איך חווית את תהליך הכתיבה עצמו? האם היו אתגרים? 

“אני מחלקת את תהליך הכתיבה שלי לשניים. הכתיבה לפני העריכה והכתיבה תוך כדי העריכה. 

אני מאוד אוהבת לכתוב. ואני כל הזמן כותבת. אבל כתיבה לעצמי או כתיבת פוסטים לפייסבוק או סיכום סשן קונסטלציה הם לא מספיק נרחבים ועמוקים בשביל ספר. 

הכתיבה האמיתית והמאתגרת הייתה תוך כדי העריכה, כאשר העורכת שלי, ג’ני שחורי, ביקשה ממני, פעמים רבות, להרחיב בנושאים מסוימים, להעמיק במקומות מסוימים, או כמו שהיא הייתה אומרת: “תני לי יותר ממך”. מצאתי שאני מינימליסטית בכתיבה. יחד עם זאת, כשהייתי מדברת איתה על הנושא, אז היה לי הרבה מה להגיד. 

פעמים רבות פשוט הקלטנו את מה שאמרתי ואז תמללנו את זה.  

בנוסף, באמצע הדרך של עריכת הספר, כשהרגשתי שאני לא יודעת יותר להסביר לג’ני נושא מסוים, התחלתי לתקשר אנרגיה שנקראת “הקבוצה”. “הקבוצה” הגיעה ועברה פרק פרק והוסיפה ידע וסדר להרבה דברים. זה היה תהליך מרגש מאוד עבורי. “

 

מהי התובנה הכי משמעותית מתהליך הכתיבה שלקחת איתך לדרך?

“שהתמסרות לתהליך והגעה לקצה מוציאים ממני דברים שלא ידעתי שקיימים בי.” 

 

מהי התגובה הכי מרגשת שקיבלת מקוראים? 

“מכיוון שהספר רק יצא ובימים אלו הוא מגיע פיזית לקוראים, עוד לא ממש קיבלתי תגובות, כן קיבלתי תגובות משתי נשים. אחת הייתה הקוראת האחרונה של הספר לפני שהוא ירד לדפוס והשנייה הרגישה צורך להגיב לי אחרי שקראה 60% מהספר. 

יעל-עיני-תגובה

הידיעה שאני נוגעת באנשים. שקריאת הספר מאפשרת להם להסתכל אחרת על החיים ואפילו להתנהג אחרת – מרגשת אותי. זה אומר שהספר עושה בדיוק את מה שהוא אמור לעשות.” 

 

הוצאה לאור – ספרי בכמה מילים על החוויה. מהן התובנות העיקריות שלך מהתהליך? איזה טיפ או טיפים חשובים תרצי לשתף כותבים אחרים ששואלים את עצמם איך מוציאים ספר לאור בדרך הטובה ביותר? 

“כאמא שהביאה לעולם שלושה ילדים, אני מדמה הוצאה לאור כלידה. כל פעם אני שוכחת את הלידה הקודמת. אני מודה שהחלק של ההוצאה לאור, הוא החלק שאני הכי פחות אוהבת. מצד אחד אני כבר חסרת סבלנות שהספר יהיה מוגמר וייצא וממש בא לי “להחליק” דברים מסוימים. מצד שני – זה הזמן להיות פרפקציוניסטית. בשני הספרים הראשונים עשיתי הדסטארט. החזרתי את עלות ההוצאה אבל במשך חודשיים עסקתי רק בשיווק הספר וכל ההכנסות שלי הלכו להוצאת הספר. הפעם הרגשתי שזה לא מתאים לי. במקום הדסטארט עשיתי תהליך של תמיכה בספר ורכישה טרום השקה. פתחתי קבוצה שקטה ופרסמתי בפייסבוק ובניוזלטר שלי על הספר. עוד לפני שהספר יצא לאור כבר מכרתי כ-50 ספרים. 

אני לא יודעת אם יש דרך אחת טובה להוציא לאור ספר, אבל כן יודעת שבלי שיווק, חבל על הכסף, הזמן והאנרגיה. לא משנה כמה הספר שלכם הוא רב מכר בפוטנציה.”

 

איך היה לעבוד עם איפאבליש?

שלהבת מקסימה. היה לי ברור שאני עובדת איתה, אחרי שהיא הפיקה לדיגיטל את ספרי האלכימיה של ההורות. יש לה המון סבלנות (ובשלב העימוד, אליי, צריך הרבה סבלנות). ברגעים שחשבתי שאני “מאבדת את זה” בגלל העריכה הלשונית והעימוד, היא הרגיעה אותי ובגדול הייתה שם. ובעיני, הדבר הכי משמעותי ושממנו הכי פחדתי זה הגרפיקה של הספר. פחדתי שזה לא יהיה מוצלח ואני מאוהבת בכריכה. זו הייתה אהבה ממבט ראשון.”

Share this post


WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים