מפוסטים בפייסבוק לשלושה ספרים: מסע הכתיבה של רונית סטלקול אברם

רונית סטלקול אברם

מפוסטים בפייסבוק לשלושה ספרים: מסע הכתיבה של רונית סטלקול אברם

מפוסטים בפייסבוק לשלושה ספרים: מסע הכתיבה של רונית סטלקול אברם 

רונית סטלקול אברם היא לא רק עו”ד וסופרת אלא גם מנטורית רוחנית ומנהלת בית להדרכה מיסטית, אימון תודעתי וספרות רוחנית. “אני מלמדת בשלל דרכים לתפוס את המציאות בדרך אחרת ושונה ממה שמוכר בתרבות שלנו, ובכך מסייעת לאנשים לייצר בעצמם נסיבות חיים המאפשרות להם לזרוח בגרסה המשובחת ביותר שלהם,” היא מתארת את אחד משלל הכובעים הססגוניים שהיא חובשת בחייה המקצועיים.

ואיך הגעת לכתיבה?

“לאורך כל חיי אני כותבת, והחל משנת 2010 מפרסמת בפייסבוק אלפי פוסטים רוחניים. כמו כן, הוצאתי לאור שלושה ספרים: רומן ביכורים בשם “משהו בי יודע” (הוצאת אחווה) המלמד מקריאת העלילה המרגשת שבו כיצד ניתן להירפא מדיכאון אחרי לידה, ספר ילדים חינוכי בשם “סיפורי תומי תום” (ספרי ניב) המעצב בעזרת המסרים השזורים בסיפוריו, את דמותו של הילד הקורא לגרסה החזקה ביותר שלו, ורומן עכשווי, ארוטי במיוחד, בשם “כשהפרח נפתח” (הוצאת ארגמן מיטב) המתאר סיפור אהבה חוצה גבולות ומתירני הנותן זווית ראייה רחבה יותר על אהבה ועל מיניות, על היבטיהן השונים.”

מה נתן לך השראה לכתיבת הספרים, מאין הגיעו הרעיונות? 

“הרומן “משהו בי יודע” החל את צעדיו הראשונים ככתב יד שנועד לשחרר ממני את מכאובי הדיכאון אחרי לידה שחוויתי לאחר הריוני השלישי. כוחן של המילים נמצא בדיעבד כמרפא, שזרתי להן עלילה דמיונית, וכך הוא הפך לספר הביכורים שלי. ספרי השני “סיפורי תומי תום” הוא סדרה של עשרה סיפורים, שבכולם ילד מתוק בשם תומי, הלומד מאימו באופן חווייתי ומרגש תפיסות נכונות כדי לצמוח איתן לגרסה הטובה ביותר שלו. כתבתי אותו ברצף מדהים, ומסריו נמצאו כחזקים וכמשמעותיים לבנייה ולעיצוב נפשו של הילד. ספרי השלישי “כשהפרח נפתח” הוא רומן נועז ומתירני, המיועד למי שפתוח לדון במיניות באומץ ולתהות על קנקנה של האהבה מזוויות אחרות. הוא נולד מחשיפה שלי לסיפורים רבים במסגרת הבית האימוני שאני מנהלת וכמובן מדמיוני העשיר כסופרת.”

איך חווית את תהליך הכתיבה ומה למדת ממנו? 

בשלושת הספרים הכתיבה שאבה אותי לתוכה. כשאני כותבת אני נמצאת בבועת יצירה מרהיבה המעוררת בתוכי תחושת חיבוק חם ומגונן. בספרי הראשון האתגר היה לשזור עלילה דמיונית בתוך המילים המציאותיות כל כך שכתבתי. בספרי השני זרמה דרכי הכתיבה בטבעיות וברצף מפתיע. בספרי השלישי “כשהפרח נפתח” הייתי צריכה לאזור אומץ כדי לפרסם כתב יד מתירני כל כך, שרחוק לגמרי מהעולם שאני מנהלת. התובנה שלי מכתיבת שלושת הספרים ובכלל היא שהדבר שבו אתה מתרכז הופך להיות כל העולם שאתה חווה, ומתוך הבנה זו צריך לדעת למנן תכנים על פי תמונת החזון הגבוהה שלך על עצמך.” 

מהי התגובה הכי מרגשת שקיבלת מקוראים?

התגובה הכי מרגשת ביחס לספר הילדים שלי הייתה משיחה שקיבלתי מילד בן עשר, אוטיסט בספקטרום הגבוה, שמצא ושאב הרבה כוחות מדמותו של תומי, ואף הרגיש כאילו חווה יחד איתו את החוויות שמתוארות בספר. זאת כמובן מעבר לשיפורים משמעותיים שחלו בעולמם של ילדים רבים על פי משובים שקיבלתי מהוריהם. לגבי הרומן האחרון שלי, התגובות הכי מרגשות היו של מספר קוראות ששאלו אותי היכן מוצאים את ינאי, גיבור הספר שלי, משום שמה שהוא מביא לעולם הוא מה שהן מחפשות בסתר ליבן. כל ספריי הם מרחיבי תודעה באופן שמאפשר ליישם רעיונות חדשים ומצמיחים במציאותם של הקוראים.”

מהן התובנות העיקריות שלך מתהליך ההוצאה לאור? איזה טיפ חשוב תוכלי לתת לכותבים ששואלים את עצמם, איך מוציאים ספר לאור בדרך הטובה ביותר?

“מבחינתי, מה שחשוב לי במו”ל הוא שיהיה אדם נעים הליכות, זמין, מקצועי, שאוהב את עבודתו ולא חושש מעבודה מאומצת, אם זה מה שנדרש למען דיוק הספר. באופן כללי, אני בוחרת את נותני השירותים בחיי על פי הכימיה שיש לי איתם, על פי הערכים שהם מבטאים ועל פי מאור הפנים שלהם, שהוא חלק בלתי נפרד מאישיותם. “

איך היה לעבוד איתנו, עם איפאבליש?

“העבודה עם איפאבליש היא נעימה מאוד. השירות מקצועי והגון. יש עמידה בלוחות הזמנים ורמת הביצוע השיווקית גבוהה, נמסרים עדכונים שוטפים והמענה הוא תמיד לבבי ובהיר. מומלץ בחום!”

Share this post


WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים