זקוקים לעריכה ספרותית ? עורך לשוני? או עורך תוכן?

זקוקים לעריכה ספרותית ? עורך לשוני? או עורך תוכן?

 זקוקים לעריכה ספרותית ? עורך לשוני? או עורך תוכן?

באיפאבליש – הוצאה לאור תמצאו את כל שירותי העריכה לספרים, ביניהם עריכה ספרותית, ועריכת תוכן מכל הסוגים והז’אנרים, תחת קורת גג אחת!

תמיד רציתם להבין מה ההבדל בין עריכה ספרותית, עריכת תוכן ועריכת לשון. מה עומד בעצם מאחורי כל מושג ואיך מתנהלת העבודה? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

איך ספר נולד? הכול מתחיל בראש. בעלילה שנרקמת ומועברת לדף לבן, הדפים מצטברים וכבר יש קובץ כמעט גמור. הזמן עובר והספר הולך ומתגבש. וכעת, הגיע הזמן להוציא אותו לאור.

בשלב זה, אנו רוצים לערוך לכם היכרות עם חלק מהשלבים המקצועיים בתהליך ההוצאה לאור: עריכה – בין אם זו עריכה ספרותית, לשונית או עריכת תוכן. והגהה.

עריכה:

עריכה היא פעולה שנעשית על ידי איש מקצוע מיומן במטרה לדייק את היצירה ולשפר אותה מבחינה ספרותית ומבחינה לשונית.

עריכה ספרותית – תיעשה בטקסטים בעלי אופי סיפורי-עלילתי. המטרה של העריכה הספרותית היא לגבש את העלילה, הדמויות ונקודות השיא בסיפור.

עריכת תוכן – דומה לעריכה שנעשית בכתבי עת מקצועיים ובטקסטים בעלי אופי עיוני. עריכה כזו מתאימה לספרי עיון וספרי הדרכה, ומטרתה לארגן את כתב היד, להשחיז את המסר ולוודא שהרעיונות בספר העיון מועברים היטב.

הן ספרי עיון והן ספרי סיפורת צריכים לעבור עריכת לשון. עריכת לשון מתבצעת על ידי עורך מומחה, בעל ידע רב בלשון העברית וניסיון בעריכת לשון, ומטרתה לוודא שהמשפטים מנוסחים היטב, קוהרנטיים, מאורגנים מבחינה תחבירית ובהתאם לכללי סדר המשפט ועוד.

 

הגהות:

עם סיום שלב העריכות, עריכה ספרותית במקרה של טקסט עלילתי ועריכת תוכן במקרה של ספר עיון, ועריכת לשון בשני המקרים, מגיע שלב ההגהה. רבים מהסופרים מעדיפים לערוך כמה וכמה סבבי הגהה, כדי לוודא שהספר נקי מטעויות. כל סבב כזה דורש זמן והוא בעלות מסוימת. אנו ממליצים על שתי הגהות לכל הפחות. הגהה אחת לאחר עריכת הלשון, והגהה נוספת לאחר העימוד.

הגהה לאחר עימוד נועדה לאתר טעויות עיצובית ותיקונים שפוספסו בסבבים הקודמים.

עוד על הגהה לאחר עימוד אפשר לקרוא כאן.

אנחנו, באיפאבליש הוצאה לאור, מתחייבים להוציא לאור את ספרכם באופן המקצועי ביותר. לשם כך יצרנו עבורכם מטריית שירותים מגוונת ומותאמת לצרכים ולתקציב שלכם.

והכול בליווי אישי ומקצועי עד שהספר שלכם יצא לאור וגם אחר כך.

למגוון השירותים שלנו לחצו כאן

למגוון החבילות שלנו לחצו כאן

טלפון: 09-7684441

Share this post

Comment (1)

  • צבי זידנברג

    שלום רב,
    הייתי רוצה לשוחח עם מישהו מכם שיוכל לענות על מספר שאלות הקשורות לשירותים שניתן לקבל אצלכם.

    יולי 13, 2022 at 13:55

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


WhatsApp chat
שינוי גודל גופנים